chrome firefox opera safari iexplorer

Чи прийде зима на Сергія Послушного і чи можна сьогодні влаштовувати застілля

20 жовтня 2017 о 11:28

Сьогодні преподобного Сергія Послушливого, Печерського, в Ближніх печерах, повідомляє Укрінформ. 

Про життя цього святого відомо не надто багато. Жив він десь на межі ХІІ-ХІІІ ст., був ченцем Печерського монастиря в Києві. Його прізвисько Послушливий, з яким він увійшов не лише в історію Києво-Печерської лаври, але й усієї православної церкви, є досить промовистим і свідчить про надзвичайний послух і смиренність преподобного, які цінуються в чернецтві понад усе.

В народі на Сергія Послушного вже чекали зими. Якщо цього дня земля вкривається сніжком, то через місяць буде справжня зима. Коли ж ні – то й сніг упаде не скоро.

Якщо вранці туман піднімається, утворюючи хмари, — перед дощем, а як припадає до землі – на сонячний день.

Кому байдуже до церковних свят і народних прикмет – може долучитися до Міжнародного дня кухаря.

Іменинники нині всі Сергії та Миколаї.

Сьогодні 2-й місячний день. Місяць у Скорпіоні. Досить сприятливий і позитивний день з пасивною енергетикою, хоча скорпіон і може несподівано вжалити. Стосується це, передусім, міжособистісних контактів, спілкування. Вдалий день для початку будь-якого громадського починання, а також для переходу на іншу посаду. Було б ідеальним варіантом, якби кожен потрапив у струмінь природних місячних ритмів. Тоді б місяць пройшов би легко, без зайвих емоційних і фізичних затрат. Саме 2-й місячний день задає тон усьому подальшому місяцю. Цей день краще провести діяльно. Відпочинок попереду. Можна влаштовувати невеличкі застілля.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1920 році: -5,6; а найтеплішим у 1921 – +20,9.

Розділи: Довкілля

13 листопада

Інші дати
Народився Олександр Черняхівський
(1869, с.Мазепинці, Київська область – 1939) - український громадський діяч, лікар-гістолог. Перший голова Всеукраїнської спілки лікарів, активний творець української медичної термінології.
Розгорнути
Народився Остап Вишня (Павло Михайлович Губенко)
(1889, с.Грунь, Сумська область - 1956) – український письменник-сатирик і гуморист, автор-засновник художнього жанру нарис-усмішка.
«Чухраїнці» – це дивацький народ, що жив у чудернацькій країні «Чукрен»… Риси (як на ту старовинну термінологію) звалися так: 1. Якби ж знаття ! 2.Забув. 3.Спізнивсь. 4. Якось то воно буде, 5.Я так і знав!… Істино дивний народ.» (Остап Вишня)
Розгорнути