chrome firefox opera safari iexplorer

Українці відпочиватимуть три дні з нагоди Дня захисника України

11 жовтня 2017 о 12:34

Українців чекають три вихідних із нагоди святкування Дня захисника України. Вони пройдуть з 14 по 16 жовтня – в суботу, неділю і понеділок відповідно.

14 жовтня припадає на суботу, тому, за правилами, вихідний переноситься на перший робочий день наступного тижня, пише Сегодня.ua.

Нагадаємо, що в 2014 році Петро Порошенко підписав указ про святкування Дня захисника України 14 жовтня. Також в цей день традиційно відзначається як день створення Української повстанської армії – військово-політичної формації українського визвольного руху. Тоді ж випадає свято Покрови Пресвятої Богородиці, який відзначається церквами східного обряду.

Цього року українцям належить 11 вихідних – Великдень, Різдво, День Перемоги, 8 березня тощо. При цьому, якщо свято в суботу або неділю, його переносять на понеділок. На честь Дня Незалежності українцям припали відразу чотири вихідні поспіль.

Також українцям прописані 24 дня відпустки (два дні за кожний відпрацьований місяць).

Приблизно така ж кількість вихідних в більшості пострадянських країнах. На честь свят 13 вихідних – в Росії та Австрії, 14 – в Іспанії та Мальті. Найменше вихідних в Бразилії – всього п'ять святкових днів. При цьому щорічна відпустка тут становить 30 календарних днів, з урахуванням якого бразильці відпочивають стільки ж, скільки і українці.

Розділи: Суспільство

17 листопада

Інші дати
Міжнародний день студентів
Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.
Розгорнути
Народився Михайло Щепкін
(1788, Росія – 1863) – визначний актор української та російської сцени. Викуплений з кріпацтва І.Котляревським та іншими. В українському репертуарі був першим Виборним та Чупруном у п'єсах І.Котляревського «Наталка-Полтавка» та «Москаль-Чарівник», що залишилися кращими в його доробку.
Розгорнути
Народився Григорій Кочур
(1908, с. Феськівка Чернігівської обл. - 1994) - український перекладач, поет, літературознавець, громадський діяч. Автор книг "Друге відлуння", "Інтинський зошит" та ін.
Розгорнути