chrome firefox opera safari iexplorer

Гондурас дедалі ближче?

28 листопада 2017 о 07:22

Згідно з рейтингом, що його  склали фахівці Всесвітнього економічного форуму, Україна опинилася серед країн, де рівень організованої злочинності найвищий у світі.

Це 113 місце в переліку, що складається зі 137 країн.  У цьому далеко не почесному  списку ми перебуваємо поруч із країнами Африки та Латинської Америки. «Очолюють» його Сальвадор, Гондурас і Венесуела.

Найнижчий рівень організованої злочинності – у Фінляндії, Норвегії та Омані.

Рейтинг сформовано за даними 2015-16р.р., оцінки виставлялися від 1 до 7 балів, де 7 – відсутність впливу оргзлочинності на бізнес, а 1 – вплив найбільший.

Загалом же в Україні від січня до червня 2017р. скоєно 317 633 злочинів.  Таку інформацію надав прес-офіс  Державної служби статистики. 114360 злочинів – тяжкі та особливо тяжкі. З них 834 – умисні убивства та замахи на вбивство,  1050 умисних тяжких тілесних ушкоджень, 144 згвалтування та  замахи на згвалтування. Вчинено також  160102 крадіжки,  25583 випадки шахрайства, 9315 грабунків, 1599 розбоїв, близько 1,6 тис. хабарництв. Від злочинів потерпіло  223,7 тис. осіб, з них  80,9 тис. — жінки, 13,4 тис. — особи похилого віку та інваліди,  2,6 тис. – неповнолітні, 1,2 тис. — діти до 14 років.

У результаті злочинів загинуло  3,3 тис. осіб.

Слід зазначити, що зросла кількість убивств, завдання тілесних ушкоджень та крадіжок, вчинених молодими людьми 16-17 років.

Протягом 2016р. скоїли 55 убивств особи, що вийшли на волю за «законом Савченко».

Як зазначає міністр внутрішніх справ А.Аваков, у першому кварталі 2017р., порівняно з аналогічним періодом 2016р., кількість тяжких і особливо тяжких злочинів зменшилася.

Водночас нагадаємо, що в середині лютого цього року генеральний прокурор України Ю.Луценко заявив про зростання рівня злочинності. «Криміногенна ситуація в більшості регіонів викликає істотну стурбованість. Її причини – війна, безробіття, дезорганізація правоохоронних органів. Це обумовлює подальше зростання злочинності», — сказав він тоді журналістам.

Розділи: Суспільство

3 лютого

Інші дати
Євген Рудницький
1883 – український мовознавець, етнограф, співробітник Інституту мовознавства АН УРСР. Разом із С. Василевським та І. Кириченком уклав «Російсько-український словник» (1937).
Розгорнути
Народився Володимир Самійленко
(1864, с. Великі Сорочинці Полтавської обл. - 1925) - український письменник, перекладач. Автор збірок ліричних, патріотичних і сатиричних віршів "З поезій В. Самійленка", "Україні"; перекладав твори Гомера, Д. Байрона, А. Данте, П. Бомарше, П. Беранже, А. Франса.
Ми раді за прогрес, і то зо всіх країн Ми на вистави йдем з культурністю своєю. Коли ж той буде час, що більше, ніж маши, Ми виставим людей з високою душею?
Розгорнути
Максима
Ясна зоря - на мороз. Мороз наростає, зате день прибуває
Розгорнути
Народилася Любов Забашта
(1918, м. Прилуки Чернігівська область – 1990) – українська поетеса.
«Криниця мого дитинства, ти дзвониш відерцем рано, Кринице моїх світанків і перших дівочих мрій. Ти кличеш мене додому, ти пахнеш мені катраном, Моя дзвонкова кринице, дивися ж - не обмілій. Вертайте до неї знову крізь роки і сиві далі, Несіть їй свою тривогу і сонце своїх надій. Несіть їй синівну радість і вічні свої печалі, Моя дзвонкова кринице, дивися ж - не обмілій». (Любов Забашта)
Розгорнути
Народився Микола Будник
(1953, с.Скоболів Житомирська область – 2001) - бандурист, майстер народних музичних інстуремнтів, художник, поет. Автор підручника з виготовлення старосвітської бандури.
Розгорнути