chrome firefox opera safari iexplorer

Католицьке Різдво тепер в Україні вихідний день

16 листопада 2017 о 11:57

Верховна Рада України внесла 25 грудня до переліку вихідних днів у зв'язку із Різдвом Христовим за Григоріанським календарем, а 2 травня виключила з переліку вихідних.

«За» законопроект № 5496 проголосували 238 народних депутатів, повідомляє Zaxid.net.

Законопроект встановлює святковим та вихідним днем 25 грудня, натомість 2 травня буде робочим.

Документ ще має підписати спікер парламенту Андрій Парубій та президент України Петро Порошенко. Потім текст опублікують в офіційному виданні «Голос України». На наступний день після цього зміни наберуть чинності.

За даний законопроект депутати голосували 5 разів, оскільки частина нардепів хотіла виключити 2 травня зі списку вихідних днів, а інша була категорично проти. Зрештою, депутати погодилися, що 25 грудня має бути вихідним, а 2 травня — робочим днем.

Зазначимо, що в Україні вихідним до цього було лише 7 січня, коли відзначають Різдво Христове за юліанським календарем (святкують Українська, Російська, Грузинська, Сербська, і Польська Єрусалимська православні церкви, а також Греко-католицька церква в Україні).

За словами авторів ініціативи, близько 11 тис. релігійних католицьких і протестантських громад, що складає біля 30% від усіх діючих релігійних організацій України, святкують Різдво Христове за григоріанським календарем, тобто 25 грудня, яке є в Україні робочим днем.

Розділи: Суспільство

8 листопада

Інші дати
Народився Дмитро Байда-Суховій
(1882, с. Нагірне, Полтавська область – 1974) – український актор, режисер, бандурист, збирач і пропагандист українських народних пісень, один із засновників українського кіно. На початку 1910-х років одним з перших в Україні почав фільмувати театральні постановки, створивши популярні на той час фільми "Кума Хвеська" (1910), "Жидівка-вихрестка" (1911), "Змія підколодна" (1911), "Сватання на вечорницях" (1911), "Три кохання в мішках" (1911), "Навкруги зрада" (1912), "Шельменко-денщик", "Запорізький скарб" (1912), "Спіть, орли бойові" (1914). Німі картини озвучувалися прямо під час показу глядачам – музикою, шумами й акторами, які за екраном дублювали самі себе. Крім того, Дмитро Байда-Суховій акомпанував своїм стрічкам грою на бандурі.
Розгорнути
Народився Африкан Криштофович
(1885, с. Криштоповка, Харківська область – 1953) – вчений геолог, палеоботанік, засновник радянської палеоботанічної школи.
Розгорнути
Народився Олесь Досвітній
(Олександр Скрипаль-Міщенко) (1891, м. Вовчанськ, Харківська область - 1934) - українського письменника. Один з організаторів Ялтинської і Одеської кінофабрик. Автор оповідань та повістей: «Алай», «Гюлле», «Нотатки мандрівника», «На плавнях», «Піймав», «Постаті», «Сірко», «На той бік», «Новели»; романів «Американці», «Хто», «Нас було троє», «Кварцит».
Розгорнути