chrome firefox opera safari iexplorer

Ботанічний сад НУБІП запрошує відвідувачів подивитись на колекції рідкісних рослин

23 квітня 2018 о 12:30
nubip.edu.ua

Ботанічний сад університету чи не щодня набуває все нового і привабливого вигляду. Наразі ж завершився черговий етап його кардинальної реконструкції. З разючими змінами, що відбулися, цікавими місцями, а їх тут, як виявилося, тепер чимало та ще й таких, що аж дух перехоплює. 

Сховатися від спеки у перервах між вступними випробуваннями чи просто відпочити та вдихнути свіжого повітря – ботанічний сад НУБіП запрошує всіх охочих у його затишні місця.

Голова наглядової ради університету Микола Томенко розповів: «Зараз ми думаємо як впорядкувати екскурсійну роботу, оскільки ми прогнозуємо велику кількість відвідувачів. В цьому році об`єкт вже придатний для відпочинку, оздоровлення, просвітницької роботи та навчання».

Витоки ботанічного саду сягають ще 1928 року. Саме тоді постало питання збереження, вивчення, акліматизації і розмноження рідкісних і типових видів рослин. Це можливо було за умов створення спеціального середовища.

Закладений тоді дендрологічний сад, на сьогодні став навчально-практичною лабораторією для вивчення дендрології, лісової селекції, ботаніки та має загальнодержавне значення.

Ботанічний сад тепер – це результат багаторічної наполегливої праці вчених декількох поколінь. Тут проводять дисертаційні дослідження  молоді і досвідчені науковці. Під час навчальних практик кипить робота на закріплених за студентами ділянках.

Загальна кількість рослин, що зростають на території ботанічного саду НУБіП України, становить 1499 таксономічних одиниці.

Посаджені раніше чисті культури дуба, гледичії, бука, катальпи, змішані культури дотепер мають велику наукову і практичну цінність.

На території розсадника знаходиться найбільша колекція барбарису. Тут же і клени, туї, маленькі дубочки, барвінок рожевий… З «малюків», вкорінених у живці, вирощують потім дорослі рослини.  Привертає увагу колекція троянд, передана Нікітським ботанічним садом.

За матеріалами: НУБІПICTV

23 грудня

Інші дати
Народився Степан Тимошенко
(1878, с.Шпотівка, Сумська область – 1972) – український вчений у галузі механіки. Автор фундаментальних праць з теорії опору матеріалів, теорії пружності та коливань. Один із організаторів і перших академіків Української академії наук. Основоположник школи прикладної механіки в США.
Розгорнути