chrome firefox opera safari iexplorer

Тур вихідного дня: знайомимося з Сумщиною

19 квітня 2018 о 13:25
travel.tochka.net

Якщо ти хочеш провести насичено і цікаво вихідні – пора вже планувати тур вихідного дня. У ці вихідні ми пропонуємо тобі відвідати Сумську область. Якщо вона у тебе зовсім не асоціюється з туристичними напрямами, ми поспішаємо спростувати цей стереотип: адже на Сумщині знаходиться гетьманська столиця Лівобережної України, легендарне місто з твору «Плач Ярославни», а також багато парків, які чарують приголомшливими пейзажами.


Тур вихідного дня: Тростянец


Місто Тростянец відносно «молоде», адже перші поселення в цій місцевості з'явилися в другій половині XVII століття. Першими поселенцями були козаки і селяни з Правобережної України, що бігли на Левоборіжжя через відновлення польської влади в їхніх містах. У Тростянці є безліч цікавих місць, які варто відвідати:

  • Садиба «Круглий двір». Побудований в 1749 році по своїй формі Круглий двір нагадує античний амфітеатр. Відмітимо, що в ті часи фортеця використовувалася як оборонна споруда від набігів кримських татар. На початку XIX століття призначення садиби змінилося: відтепер воно використовувалося як майданчик для театральних виступів. Усередині були прибудовані триярусні ложі для глядачів, а у вежах були обладнані кімнати для театральних труп. Зараз на території Круглого двору проводяться різні культурні заходи.
  • Палац Голіцина. Садиба сім'ї Голіциних була побудована в 1762 році. Будівля виконана в стилі неокласицизму. Наступні власники прекрасного палацу, зокрема Л.Кенінг, декілька його видозмінювали, проте до наших збереглися парадні сходи, дверні портали, танцювальний зал. Також варто прогулятися по прекрасному парку, що оточує палац.
  • Музей шоколаду. З 2012 року в лівому крилі палацу Голіцина-Кенінга знаходиться Музей шоколаду. У трьох залах музею представлені 1500 експонатів, що демонструють історію створення шоколаду, процес його виготовлення. Тут ти зможеш не лише зфотографуватись на тлі великих шоколадних фігур, але і продегустувати улюблені ласощі.
  • Урочище Нескучне. Якщо ти хочеш відпочити від міського шуму загляни в урочище Нескучне. У урочищі є три озера, з яких витікає струмок Тростянец, що колись був повноводною річкою. Біля третього озера розташований грот «Німф». Прагнучим заспокоєння варто пройтися під 400-річними дубами, насолодись тишею і побути наодинці зі своїми думками.

Тур вихідного дня: Путивль


«В Путивлі граді вранці-рано Співає плачі Ярославна» — мабуть ці рядки з шкільної програми відразу спливли у тебе в голові. Пропонуємо почати екскурсію по місту з того самого місця, де плакала княжна.

  • Містечко. Древнеруське городище розташоване в самому центрі сучасного Путивля на пагорбі над річкою Сейм. Вже в X – XII столітті Путивль мав потужні оборонні споруди, після монголо-татарського нашестя фортеця була відновлена. Проте, після втрати оборонного призначення до кінця XVIII століття фортифікаційні споруди були розібрані. До наших часів дійшов рів, що оплив, і невисокий вал. На території зараз знаходиться парк з оглядовим майданчиком і встановлений пам'ятник княжні Ярославні.
  • Молчанський монастир-фортеця. Оборонний монастир був споруджений ще в XVI – XVII віках. Обитель заснували ченці, що переселилися сюди в 1570 році з Молчановської пустелі. На території монастиря особлива увагу привертає Собор Різдва Богородиці 1585 року і церква Івана Предтечи.
  • Церква Ніколи Козацького. Церква була побудована в 1770 році в стилі українського бароко на засоби жителів Путивля. Спочатку храм був побудований трьохчастним і одноповерховим, пізніше була добудована багатоярусна дзвіниця. Після проведеної реставрації тут планують відкрити експозицію музею «Слова про полк Ігореве».

Тур вихідного дня: Глухов


У непримітного на перший погляд містечка в Сумській області насправді багата історія. Перші письмові згадки датуються 1152 роком, проте, згідно з археологічними розкопками, тут були древні поселення ще в II – III столітті до н.е. За часів Київської Русі тут були потужні укріплення, а в XIV столітті місто увійшло до складу Литовського князівства. Пізніше в 1708 році Глухов став столицею гетьманської Лівобережної України. Що ж варто подивитися в Глухові:

  • Київські ворота. Київські ворота були побудовані в 1769 році і є єдиним спорудженням глуховської фортеці, що зберіглося. Фортеця була закладена в 1635 році, значно розширена в 1685 році, реконструйована в період, коли Глухов став гетьманською столицею. Але на початку XIX століття фортеця була розібрана. Окрім Київських воріт збереглися лише фрагменти оборонної лінії уздовж вулиці Валової.
  • Водонапірна вежа. Побудована в 1927 році, вежа стала візитною карткою міста: її видно за декілька кілометрів до в'їзду до Глухова. Водонапірна вежа є конусоподібним стволом у верхній частині, що плавно переходить в розширений двох'ярусний циліндр з прямокутними віконцями. На верхньому рівні розташований оглядовий майданчик, з яким відкривається прекрасний вид на місто і його околиці.
  • Будинок Терещеко. Побудований в 1866 році будинок є найстарішим спорудженням сім’ї Терещенко, що зберіглося. У інтер'єрі зберігся первинний декор: сходи на другий поверх, різьблені двері, ліпнина стель і кахельні печі. Зараз у будинку Терещенко знаходиться дослідницька станція лубових культур.

Сподіваємося, що ми допомогли тобі спланувати маршрут на ці вихідні. Подорожуй по Україні!

29 червня

Інші дати
Міжнародний день тропіків
На тропічні регіони припадає 40% всієї території світу, приблизно 80% біологічних видів планети, значна частина її мов і культур. У тропіках проживають більше 800 мільйонів чоловік. І хоча тропічні країни досягли значного прогресу, вони, як і раніше, стикаються з різноманітними проблемами.
Розгорнути
Народився Іван Черняховський
(1906, м. Умань, Черкаська область – 1945) – радянський військовий діяч, генерал армії. Командуючий військами 3-го Білоруського фронту.  
Розгорнути
Народився Тадей Маєрський
(1888, м.Львів – 1963) – український композитор, піаніст, педагог. Автор симфонічних, камерно-інструментальних, вокальних творів, музики до вистав.  
Розгорнути
1945 – підписання Договору між СРСР та Чехословаччиною про входження Закарпатської України до складу УРСР
Цікаво відзначити, що підписання цієї угоди відбулося без якої-небудь участі українських дипломатів і представників Закарпатської України, хоча формально текст угоди складався також і українською мовою.  
Ні, цей народ із крові і землі Я не віддам нікому і нізащо! Він мій, він я, він – світ в моїм чолі, Тому життя його і ймення не пропащі. (Микола Вінграновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі