chrome firefox opera safari iexplorer

Ювілейні і рекордні: Зажинки 2018. ВІДЕО

09 липня 2018 о 15:43

6 липня в Золотоніському районі поблизу села Благодатне на Черкащині відбулися десяті ювілейні Зажинки 2018, ініціатором яких традиційно став фонд Миколи Томенка «Рідна країна».

В лан вийшли одночасно 65 косарів. В центральній Україні жнива розпочинають за тиждень до свят Петра і Павла. За традиціями селяни виходили до лану святково вбрані, просили доброго врожаю, співали пісень, а священник благословляв на роботу.

Перший сніп господарі забирали в хату і ставили на покутті. Його прикрашали цілющими травами і цілий рік він мав оберігати помешкання від всякого лиха.

Відроджувати традицію першого снопа взявся засновник фонду «Рідна країна» Микола Томенко:

«В цей день, коли починалися жнива, всі виходили на поле і вважалося за велику честь косити в перших рядах. Енергія позитиву, яка іде від поваги до традиції і української молитви, дуже допомагає і, сподіваюсь, ми посприяємо на добрий врожай».

7 липня

Інші дати
Різдво Іоанна Предтечі. Свято Івана Купала
«Після Івана (Купала) не треба жупана» (Народна прикмета). «Ой на Івана, ой на Купала Ой, там дівчина квіти збирала. Квітоньки збирала, віночок сплітала, Тай на синю хвилю, на Дунай пускала. Ой, пливи, віночку, та по синій хвилі, Та до тої хати, де живе мій милий. (Купальська народна пісня)
Розгорнути
Народився Петро Яцик
(1921, с. Верхнє, Львівська область – 2001) – канадський підприємець українського походження, меценат. Серед найголовніших проектів профінансованих П.Яциком –Український науковий інститут Гарвардського університету, Канадський інститут українських студій, «Енциклопедії українознавства», Міжнародний конкурс знавців української мови.  
Розгорнути