chrome firefox opera safari iexplorer

Яблучний Спас: чому не можна вбивати комах та що робити на заході сонця

19 серпня 2018 о 10:36
feelgood.ua

Сьогодні українці відзначають Яблучний або Другий Спас — Преображення Господнє. Цей день символізує кінець літа.

У церквах вшановують вирощений урожай і освячують яблука, груші, виноград, сливи, персики, помідори, моркву, мед, колоски жита і пшениці.

На Яблучний спас не можна робити ніяких робіт по дому. «Хто на Спаса шиє – до кінця днів сльози ллє», — йдеться у народній приказці.

В цей день не можна вбивати комах і проганяти їх. Вважається, якщо на руку двічі сіла муха, то весь рік людині буде супроводжувати удача.

В давнину заборонялося їсти яблука до 19 серпня. Лише після освячення їх починали вживати.

Можна збирати урожай — такі фрукти, овочі чи зернові принесуть найбільше користі.

Триває Успенський піст, але 19 серпня – це єдиний день, коли дозволено в їжу вживати рибу та морепродукти. Можна випити трохи вина.

Якщо у цей день погода суха і спекотна – такою ж буде осінь. Якщо дощі, то їх буде багато і у вересні-жовтні.

У цей день люди виходили подивитися на захід сонця. Співали пісні — прощалися із теплом, примовляючи: «В Яблучний Спас – пішло літо від нас».

Після 19 серпня ночі стають набагато холоднішими.

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Суспільство

13 листопада

Інші дати
Народився Олександр Черняхівський
(1869, с.Мазепинці, Київська область – 1939) - український громадський діяч, лікар-гістолог. Перший голова Всеукраїнської спілки лікарів, активний творець української медичної термінології.
Розгорнути
Народився Остап Вишня (Павло Михайлович Губенко)
(1889, с.Грунь, Сумська область - 1956) – український письменник-сатирик і гуморист, автор-засновник художнього жанру нарис-усмішка.
«Чухраїнці» – це дивацький народ, що жив у чудернацькій країні «Чукрен»… Риси (як на ту старовинну термінологію) звалися так: 1. Якби ж знаття ! 2.Забув. 3.Спізнивсь. 4. Якось то воно буде, 5.Я так і знав!… Істино дивний народ.» (Остап Вишня)
Розгорнути