chrome firefox opera safari iexplorer

Микола Томенко: За наругу над історичними святинями повинна бути передбачена кримінальна відповідальність

02 квітня 2019 о 12:48

Обстріляний з вогнепальної зброї і побитий киркою пам’ятник гетьману Петру Сагайдачному, встановлений торік на Покрову у Трахтемирові на Канівщині. Про це на своєму сайті повідомила газета «Козацький край».

Засновник фонду «Рідна країна» Микола Томенко на своїй сторінці у Facebook зазначив, що винних потрібно притягнути до кримінальної відповідальності. 

«Сподіваємося, що поліція знайде вандалів і вони будуть покарані. Як співавтор Закону про кримінальну відповідальність за наругу над держаними символами, вважаю за потрібне долучити сюди і норму про кримінальну відповідальність за наругу над історичними святинями чи пам‘ятниками!»

Він також зазначив, що фонд «Рідна країна» готовий допомогти відновити пам`ятник.

«Наша команда «Рідної країни» активно займається популяризацією та упорядкуванням сакрального місця українців — Трахтемирова. Готові також допомогти у відновленні пам‘ятнику Гетьману Сагайдачному.»

Нагадаємо, що фонд Миколи Томенка «Рідна країна» вже реалізувала ряд просвітницьких проектів на території Трахтемирова.

Зокрема команда «Рідної країни» неодноразово впорядковувала козацькі могили. Нагадаємо, що у Трахтемирові знаходиться козацький цвинтар XVI-XIX сторіч. Тут, спільно зі священиком УПЦ КП, учасники події провели службу за упокій козаків та всіх воїнів, які загинули за Україну та дійшли згоди про подальшу інформаційну кампанію щодо Трахтемирова передовсім як козацького містечка, де знаходиться своєрідний козацький некрополь.  

Також силами фонду був встановлений покажчик для туристів та облаштована дорога до козацьких могил.

Розділи: Суспільство

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути