chrome firefox opera safari iexplorer

Микола Томенко: Хто не фінансує і не підтримує власну освіту, підтримує і фінансує іноземну

17 травня 2019 о 18:22

Голова наглядової ради НУБІП та засновник фонду «Рідна країна» Микола Томенко відвідав відокремлені підрозділи університету «Бережанський агротехнічний коледж» та «Бережанський агротехнічний інститут» з нагоди 60 річниця з дня заснування закладів. Під час свого виступу він розповів, чому саме тепер надважливо звернути увагу на ситуацію з фінансуванням освіти в Україні.

«Сьогодні нам треба зробити все, щоб захистити нашу національну освіту загалом і агро освіту зокрема, оскільки той, хто не фінансує і не підтримує власну освіту, підтримує і фінансує іноземну, а значить підтримує інші держави, — сказав Томенко, і додав: — Так сталося, що Міністерство освіти не розуміє значимості освіти і ролі середньої спеціальної, тому нам важливо узаконити підтримку з боку держави коледжів на наступний рік. Бо, як відомо, державне фінансування таких закладів передбачається лише до 1 листопада цього року. Тому, я вважаю, що потрібно ухвалити законопроект про підтримку цих освітніх осередків, які насправді не лише навчають, а й виконують соціальну функцію.»

Від фонду «Рідна країна» Микола Томенко передав бібліотекам закладів книги, а від НОКу відзначив кращих викладачів фізкультури та найкращих спортсменів.

Розділи: Суспільство

25 червня

Інші дати
Іван Крип’якевич
1886 –  історик, академік АН УРСР, професор Львівського університету, директор Інституту суспільних наук АН України.
Розгорнути
Народився Віталій Русанівський
(1931, м. Харків - 2077) - український науковець, філолог, мовознавець-україніст і славіст, викладач.  Автор близько 350 праць із проблем сучасної української мови і історії, українського, слов'янського і загального мовознавства, історичної граматики, стилістики.
Розгорнути
Народився Євген Попович
(1930, с. Межиріч Черкаської обл. - 2007) - український перекладач. Переклав твори Г. Беля, Е. М. Ремарка, Г. Е. Лессінга, Т. Манна, Е. Т. А. Гофмана, В. Гете, Г. Гейне та ін. австрійських, німецьких і швейцарських письменників; переклав  з німецької "Щоденники" О. Кобилянської.
Розгорнути
Народився Іван Крип'якевич
(1886, м.Львів – 1967), український  історик. Автор ряду наукових досліджень про українську козацьку державність та діяльність Богдана Хмельницького, підручників з історії України. Інститут українознавства НАН України носить ім'я І.П.Крип'якевича.
Розгорнути