chrome firefox opera safari iexplorer

Говерла: цікаві факти

16 жовтня 2019 о 15:37
uk.wikipedia.org

1.Говерла – найвища гірська вершина в Україні. Заввишки вона — 2061 м над рівнем моря. Розташована в Карпатах, у гірському масиві  Чорногора, на межі Івано-Франківської  та Закарпатської областей.  

2.Назва «Говерла» походить від угорського «hóvár»,  що означає «снігова гора».Справді, вершина гори вкрита снігом майже завжди;  сніговий покрив тане в липні, й то не завжди. Говерлою гора стала через …помилку. Спочатку гуцули називали її «Говирла», але коли австрійські картографи складали мапу місцевості, котрийся з них записав «Говерла». Так і лишилося…

3. На вершині Говерли височіє хрест і майорить український прапор. А ще тут є плита, в середині котрої  розташовані капсули з землею, привезеною з усіх областей України.

4.Гора приваблює охочих встановити різноманітні рекорди. Так, на її вершечку розгорнули 110-метровий український прапор. 107 українців та українок із семи міст нашої країни встановили тут рекорд у номінації  «Наймасовіші танці у найвищій точці». Воїни-АТОвці  С.Корюк та Д.Пархоменко не піднялись, а навпаки — спустилися на Говерлу (з парашутами). У 2008р., напередодні свята Незалежності, хлопці зі Львівського автоклубу автом Chevrolet Niva примудрилися на Говерлу виїхати – подорож тривала три тижні й завершилася успішно. 26-річний закарпатець С.Расчупкін встановив рекорд вибігання на вершину — 58 хв.25 сек. Нарешті, зовсім свіженькі рекорди: у липні цього року на Говерлу піднялася 21 незряча людина, а у вересні — 25 українців з пересадженими органами…

5. Перший туристичний маршрут на гору Говерла було прокладено  у 1880 р. Нині таких маршрутів кілька: з боку містечка Ворохта, села Лазещина, гір Петрос та  Брескул. Підкоривши Говерлу, можна спуститися до озера Несамовите – одного з найвисокогірніших в Україні. Воно має льодовикове походження.  

5. Якщо будете подорожувати до Говерли влітку – матимете нагоду досхочу поласувати чорницею (тут кажуть – «афини»).

Любімо рідне, подорожуймо рідною країною – вона
прекрасна! 

«Рідна країна»

Розділи: Туристична

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути