1.Говерла – найвища гірська вершина в Україні. Заввишки вона — 2061 м над рівнем моря. Розташована в Карпатах, у гірському масиві Чорногора, на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей.
2.Назва «Говерла» походить від угорського «hóvár», що означає «снігова гора».Справді, вершина гори вкрита снігом майже завжди; сніговий покрив тане в липні, й то не завжди. Говерлою гора стала через …помилку. Спочатку гуцули називали її «Говирла», але коли австрійські картографи складали мапу місцевості, котрийся з них записав «Говерла». Так і лишилося…
3. На вершині Говерли височіє хрест і майорить український прапор. А ще тут є плита, в середині котрої розташовані капсули з землею, привезеною з усіх областей України.
4.Гора приваблює охочих встановити різноманітні рекорди. Так, на її вершечку розгорнули 110-метровий український прапор. 107 українців та українок із семи міст нашої країни встановили тут рекорд у номінації «Наймасовіші танці у найвищій точці». Воїни-АТОвці С.Корюк та Д.Пархоменко не піднялись, а навпаки — спустилися на Говерлу (з парашутами). У 2008р., напередодні свята Незалежності, хлопці зі Львівського автоклубу автом Chevrolet Niva примудрилися на Говерлу виїхати – подорож тривала три тижні й завершилася успішно. 26-річний закарпатець С.Расчупкін встановив рекорд вибігання на вершину — 58 хв.25 сек. Нарешті, зовсім свіженькі рекорди: у липні цього року на Говерлу піднялася 21 незряча людина, а у вересні — 25 українців з пересадженими органами…
5. Перший туристичний маршрут на гору Говерла було прокладено у 1880 р. Нині таких маршрутів кілька: з боку містечка Ворохта, села Лазещина, гір Петрос та Брескул. Підкоривши Говерлу, можна спуститися до озера Несамовите – одного з найвисокогірніших в Україні. Воно має льодовикове походження.
5. Якщо будете подорожувати до Говерли влітку – матимете нагоду досхочу поласувати чорницею (тут кажуть – «афини»).
Любімо рідне, подорожуймо рідною країною – вона
прекрасна!
«Рідна країна»