chrome firefox opera safari iexplorer

29 cічня 1879 року народився український художник Євген Агафонов

29 січня 2020 о 06:38
artrz.ru

Євген Андрійович Агафонов народився у Харкові.  1907р. закінчив Академію мистецтв у Петербурзі. Дипломна картина молодого художника – «Ломовики» — на виставці у Катеринославі отримала золоту медаль.

У 1905—1907р.р. Агафонов входив до складу Товариства харківськиї художників, ілюстрував сатиричні журнали «Штик», «Злий дух», «Меч».  1918-19р.р. працював у «Художньому цеху», вів заняття в майстерні живопису та малюнка.   Картини Є.Агафонова експонувалися на виставках у Харкові, Києві, Петербурзі, Москві.На початку 1920-х років емігрував до Сполучених Штатів Америки.

Мав низку персональних виставок у Каз-Дельбо в Нью-Йорку та інших галереях.  Помер 12 червня 1955р. в  м. Ансонія (Конектикут, США). 

Ранній період творчості Євгена Агафонова тісно пов’язаний з українською тематикою. Це, зокрема, картини «Ярмарок у Сорочинцях», «Зустріч», «Зелене з синім», «Дворик», «У селі», «На полі»…

Є.Агафонова називають одним з кращих портретистів, що підтверджують талановиті портретні роботи: актриси Віри Комісаржевської, художника Д.Гордєєва, піаністки Ксенії Асєєвої-Синякової, дружини художника О.Агафонової, а також автопортрети.

Відомі пейзажні твори митця: «Свіжий сніг на квітучих настурціях», «Ефект супроти сонця»,  «Водяне».

Вельми популярним було його оформлення вистав у театрі-кабаре «Голубе око», особливо – за твором «Незнайомка» О.Блока.  

В еміграції відомий як багатожанровий художник – пейзажист, автор натюрмортів, портретів, графічних полотен.

Працював Є.Агафонов і як мистецький критик.

Чимало творів Євгена Агафонова зберігалося в Харківському художньому музеї, однак під час Другої світової війни картини, за винятком окремих ескізів та малюнків, були знищені.  Нині деякі роботи митця можна побачити в Лебединському краєзнавчому музеї.                                                             

«Рідна країна» 

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути