chrome firefox opera safari iexplorer

29 cічня 1879 року народився український художник Євген Агафонов

29 січня 2020 о 06:38
artrz.ru

Євген Андрійович Агафонов народився у Харкові.  1907р. закінчив Академію мистецтв у Петербурзі. Дипломна картина молодого художника – «Ломовики» — на виставці у Катеринославі отримала золоту медаль.

У 1905—1907р.р. Агафонов входив до складу Товариства харківськиї художників, ілюстрував сатиричні журнали «Штик», «Злий дух», «Меч».  1918-19р.р. працював у «Художньому цеху», вів заняття в майстерні живопису та малюнка.   Картини Є.Агафонова експонувалися на виставках у Харкові, Києві, Петербурзі, Москві.На початку 1920-х років емігрував до Сполучених Штатів Америки.

Мав низку персональних виставок у Каз-Дельбо в Нью-Йорку та інших галереях.  Помер 12 червня 1955р. в  м. Ансонія (Конектикут, США). 

Ранній період творчості Євгена Агафонова тісно пов’язаний з українською тематикою. Це, зокрема, картини «Ярмарок у Сорочинцях», «Зустріч», «Зелене з синім», «Дворик», «У селі», «На полі»…

Є.Агафонова називають одним з кращих портретистів, що підтверджують талановиті портретні роботи: актриси Віри Комісаржевської, художника Д.Гордєєва, піаністки Ксенії Асєєвої-Синякової, дружини художника О.Агафонової, а також автопортрети.

Відомі пейзажні твори митця: «Свіжий сніг на квітучих настурціях», «Ефект супроти сонця»,  «Водяне».

Вельми популярним було його оформлення вистав у театрі-кабаре «Голубе око», особливо – за твором «Незнайомка» О.Блока.  

В еміграції відомий як багатожанровий художник – пейзажист, автор натюрмортів, портретів, графічних полотен.

Працював Є.Агафонов і як мистецький критик.

Чимало творів Євгена Агафонова зберігалося в Харківському художньому музеї, однак під час Другої світової війни картини, за винятком окремих ескізів та малюнків, були знищені.  Нині деякі роботи митця можна побачити в Лебединському краєзнавчому музеї.                                                             

«Рідна країна» 

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...