chrome firefox opera safari iexplorer

29 cічня 1879 року народився український художник Євген Агафонов

29 січня 2020 о 06:38
artrz.ru

Євген Андрійович Агафонов народився у Харкові.  1907р. закінчив Академію мистецтв у Петербурзі. Дипломна картина молодого художника – «Ломовики» — на виставці у Катеринославі отримала золоту медаль.

У 1905—1907р.р. Агафонов входив до складу Товариства харківськиї художників, ілюстрував сатиричні журнали «Штик», «Злий дух», «Меч».  1918-19р.р. працював у «Художньому цеху», вів заняття в майстерні живопису та малюнка.   Картини Є.Агафонова експонувалися на виставках у Харкові, Києві, Петербурзі, Москві.На початку 1920-х років емігрував до Сполучених Штатів Америки.

Мав низку персональних виставок у Каз-Дельбо в Нью-Йорку та інших галереях.  Помер 12 червня 1955р. в  м. Ансонія (Конектикут, США). 

Ранній період творчості Євгена Агафонова тісно пов’язаний з українською тематикою. Це, зокрема, картини «Ярмарок у Сорочинцях», «Зустріч», «Зелене з синім», «Дворик», «У селі», «На полі»…

Є.Агафонова називають одним з кращих портретистів, що підтверджують талановиті портретні роботи: актриси Віри Комісаржевської, художника Д.Гордєєва, піаністки Ксенії Асєєвої-Синякової, дружини художника О.Агафонової, а також автопортрети.

Відомі пейзажні твори митця: «Свіжий сніг на квітучих настурціях», «Ефект супроти сонця»,  «Водяне».

Вельми популярним було його оформлення вистав у театрі-кабаре «Голубе око», особливо – за твором «Незнайомка» О.Блока.  

В еміграції відомий як багатожанровий художник – пейзажист, автор натюрмортів, портретів, графічних полотен.

Працював Є.Агафонов і як мистецький критик.

Чимало творів Євгена Агафонова зберігалося в Харківському художньому музеї, однак під час Другої світової війни картини, за винятком окремих ескізів та малюнків, були знищені.  Нині деякі роботи митця можна побачити в Лебединському краєзнавчому музеї.                                                             

«Рідна країна» 

8 вересня

Інші дати
8 вересня відзначають:
  • День танкіста.
  • День працівників газової, нафтової та нафтопереробної промисловості України.
  • День пам’яті жертв фашизму.
  • Міжнародний день солідарності журналістів.
  • Міжнародний день грамотності.
Розгорнути
Олександр Івахненко
1931 – український художник, заслужений діяч мистецтв України. Автор перших поштових марок незалежної України.
Розгорнути
Народилася Наталія Ужвій
(1898 – 1986), українська акторка театру та кіно. Народна артистка СРСР, лауреат Державної премії ім.Т.Шевченка. В її репертуарі близько 213 ролей у театрі та 20 у кінофільмах («Назар Стодоля», «Кармелюк», «Тарас Шевченко», «Украдене щастя», «Українська рапсодія»).
Розгорнути