chrome firefox opera safari iexplorer

6 березня: це цікаво знати

06 березня 2020 о 00:04

Найбільший біль – це той, що ми
Його ні з ким не розділили.
Степан Горлач

У народі 6 березня називали днем Тимоша-весновія. Цього дня зазвичай весна приходила на поріг з сонечком і теплим вітерцем. Говорили: «На Тимоша-весновія і старцям надія».

Наші предки вірили, що в ніч на 6 березня сняться тільки віщі сни, на які варто звернути особливу увагу. Казали, що не можна в цей день залишати справи незавершеними. Також не радили випивати – наслідки можуть бути поганими. А от якщо купити собі нове взуття в цей день, то вона прослужить довго.

За церковним календарем 6 березня вшановують преподобного Тимофія, що в Символах; святителя Євстафія, архієпископа Антіохійського; святителя Георгія, єпископа Амастридського та Козельщанську ікону Божої Матері.

Іменинники 6 березня:
Остап, Тимофій, Юрій, Захар, Іван.

6 березня народились:

1931 – Олександр Білаш – український композитор, поет. Герой України. Автор популярних пісень «Ясени», «Два кольори», «Сніг на зеленому листі» та ін.

6 березня відзначають:

  • Всесвітній день боротьби з глаукомою.

Події 6 березня в Україні:

1665 – у Лондоні вийшов перший у світі журнал («Філософські праці Королівського товариства»).

1918 – Центральна Рада проголосила адміністративну реформу УНР, поділивши її на 32 землі.

1939 – на честь 125-ї річниці від дня народження Кобзаря у Києві відкрито пам’ятник Тарасу Шевченку.

2003 – Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Державний гімн України».

Чи знаєте ви, що:

Найбільш масштабні загрози у 90-х роках несли віруси під назвами «Мікеланджело» та «Меліса», які використовувались для здійснення перших кібератак.

Вірус «Мікеланджело» був створений для інфікування дискових операційних систем, а саме для головного завантажувального запису жорсткого диска та сектора завантаження дискет. Особливістю цієї загрози було те, що вона ставала активною саме 06 березня, в день народження відомого митця доби Ренесансу – Мікеланджело. Саме через цей збіг шкідливе програмне забезпечення отримало назву в честь митця.

Після інфікування комп’ютера вірус переписував всі дані, які містились на жорсткому диску пристрою, замінюючи їх випадковими символами. Однак загроза працювала лише у випадку, якщо комп’ютер жертви був увімкнений у визначену дату, інакше дані користувачів залишались неушкодженими.

За даними дослідників, вірусом «Мікеланджело» було інфіковано понад 5 мільйонів комп’ютерів в усьому світі, а збитки за втрачені дані оцінювались у розмірі від 20 до 30 мільйонів доларів США. (За даними сайту https://eset.ua)

«Рідна країна»

Розділи: Календар

29 травня

Інші дати
Народився Петро Карманський
(1878, м. Цєшанув, Польща - 1956) - український поет, педагог,перекладач, член групи письменників "Молода муза". Представник раннього українського модернізму. Автор збірок віршів "З теки самовбивці", "Блудні огні", "До сонця". Переклав "Божественну комедію" Данте, окремі твори Гюго та ін.
Засну, як легіт, в сірій скибі, Розвіюсь, мов рідка імла, Візьму з собою злидні й болі, Оставлю вам самі діла. (Петро Карманський)
Розгорнути