chrome firefox opera safari iexplorer

«7 чудес України: малі батьківщини великих українців» — термін подачі пропозицій продовжено

18 березня 2020 о 15:22

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив ініціатор всеукраїнської акції «7 чудес України» Микола Томенко. 

«З огляду на ситуацію, яка склалася в Україні та світі, Оргкомітет загальнонаціональної акції „7 чудес України“ ухвалив рішення продовжити термін подачі пропозицій для проведення наступного етапу — „7 чудес України: малі батьківщини великих українців“.

Також нагадуємо, що Оргкомітет приймає заявки щодо маршрутів із описом історичних, природних та архітектурних об`єктів, пов`язаних з життям та діяльністю великих українців. Важливим також є наявність туристичної інфраструктури. 

Для прикладу, маршрут «Сковородинська Україна»: Київ — пам`ятник Григорію Сковороді на Контрактовій площі, Києво-Могилянська академія; 

Переяслав, Київська область — пам`ятник та музей на території Національного заповідника «Переяслав»; 

Чорнухи, Полтавська область — літературний музей, меморіальна садиба та пам`ятник Сковороди;

Сковородинівка, Харківська область — літературно-меморіальний музей, парк 18 століття, пам`ятник та могила Григорія Сковороди.»

Нагадаємо, що 30 вересня в пресцентрі «УКРІНФОРМ» відбулась презентація VIетапу всеукраїнської акції «7 чудес України: малі батьківщини великих українців». Томенко розповів, що ідея шостого етапу виникла не випадково. Вона пов’язана з тим, що відповідно до опитування, обізнаність українців щодо життя та діяльності видатних діячів сьогодні є досить незначною. Так третина не можуть сформувати повної картини про внесок в державотворення Івана Мазепи, Михайла Грушевського, Симона Петлюри чи Степана Бандери. 

Розділи: Суспільство

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі