chrome firefox opera safari iexplorer

Квіти в земні сліди Мирослава Скорика

04 червня 2020 о 07:38
zaxid.net

Перестало битися серце видатного українського композитора, диригента і музиканта.

Господь Бог дає нам  геніїв, аби вони мали змогу втілювати тут, на землі, потужний вплив Небес на генетичний код нації. Наші генії живуть серед нас, мовби звичайні люди, і так ніби й має бути. Лише коли Господь прикликає їх до Свого царства, ми гостро відчуваємо спорожнення земного світу і своє власне сирітство.

Тепер от – Мирослав Скорик…

 Іскру Божу в ньому розгледіла рідна бабусина сестра, Соломія Крушельницька.  Вона й підказала навчати хлопчика музиці. 

1948р. родину вислали до Сибіру. 16-річним  Мирослав повернувся до Львова і вступив до консерваторії.  

У 26 він подарував світові музику до геніального фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків».   

Переглянувши фільм, Дмитро Шостакович написав Мирославу: «Я був дуже вражений Вашою прекрасною музикою…».

Мирослав Скорик написав музику до понад 40 фільмів, кілька балетів, багато інструментальних творів, у тому числі – відомий «Карпатський концерт». У  цілому світі знають його «Гуцульський триптих» і «Мелодію» з концерту №5.

Оперу «Мойсей» за поемою І.Франка благословив Папа Іван Павло ІІ. 

Мирослав Скорик був і геніальним композитором, і прекрасним диригентом, і талановитим піаністом. Виступав з концертами у супроводі симфонічних оркестрів. Написав чимало естрадних творів, першим  використавши елементи джазу і босанови, блюзу і танго. Скрізь лунали «Намалюй мені ніч», «Не топчіть конвалій» (до речі, перший український твіст). Коли шукав виконавицю, йому порадили Ларису  Кузму, яка мала гарний голос. Шлюб з Ларисою Скорик, яку нині переважно знають як колишню депутатку, тривав 20 років.

Мирослав Михайлович викладав у Київській консерваторії,  музичних навчальних закладах Австралії та Сполучених Штатів. Протягом шести років очолював Київську оперу.

За радянських часів  Мирослава Скорика звинувачували в націоналізмі й модернізмі. За теперішніх –дехто закидав йому «традиційність».

Насправді великий український композитор Мирослав Скорик завжди був собою. А його музика – завжди була і залишиться українською…

4 червня у Львові Маестро вирушить в останню свою дорогу.

Залишиться Музика. Вона – безсмертна.

«Рідна країна»

22 травня

Інші дати
Микола Гринько 
1920 – український кіноактор. Фільми: «Тарас Шевченко», «Андрій Рубльов», «Солярис», «Ати-бати, йшли солдати…», «Двадцять днів без війни», «Сталкер», «Ярослав Мудрий», «Пригоди Буратіно» та ін.
 
 
Розгорнути
Народився Марко Кропивницький
(1840, с. Бежбайраки, Кіровоградська область – 1910) — український письменник, драматург, театральний актор. З ім’ям М. Кропивницького пов’язані створення українського професійного театру й наступний етап розвитку реалістичної драматургії.
Розгорнути
Народився Федір Кричевський
(1879, м. Лебедин, Сумська область – 1947) — український художник і педагог, заслужений діяч мистецтв УРСР. Один з засновників і перший ректор української Академії образотворчого мистецтва.
Розгорнути
Народився Микола Олялін
(1941, Росія – 2009), український актор, кінорежисер. Народний артист України.
«Як умру, то поховайте Мене на могилі Серед степу широкого На Вкраїні милій. Щоб лани широкополі, І Дніпро, і кручі Було видно, було чути, Як реве ревучий. (Тарас Шевченко)
Розгорнути
Народився Микола Грінько
(1920, м. Херсон – 1989) - український радянський актор. Знаний багатьма поколіннями за роль тата Карло в фільмі-казці «Пригоди Буратіно».
Розгорнути