chrome firefox opera safari iexplorer

Квіти в земні сліди Мирослава Скорика

04 червня 2020 о 07:38
zaxid.net

Перестало битися серце видатного українського композитора, диригента і музиканта.

Господь Бог дає нам  геніїв, аби вони мали змогу втілювати тут, на землі, потужний вплив Небес на генетичний код нації. Наші генії живуть серед нас, мовби звичайні люди, і так ніби й має бути. Лише коли Господь прикликає їх до Свого царства, ми гостро відчуваємо спорожнення земного світу і своє власне сирітство.

Тепер от – Мирослав Скорик…

 Іскру Божу в ньому розгледіла рідна бабусина сестра, Соломія Крушельницька.  Вона й підказала навчати хлопчика музиці. 

1948р. родину вислали до Сибіру. 16-річним  Мирослав повернувся до Львова і вступив до консерваторії.  

У 26 він подарував світові музику до геніального фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків».   

Переглянувши фільм, Дмитро Шостакович написав Мирославу: «Я був дуже вражений Вашою прекрасною музикою…».

Мирослав Скорик написав музику до понад 40 фільмів, кілька балетів, багато інструментальних творів, у тому числі – відомий «Карпатський концерт». У  цілому світі знають його «Гуцульський триптих» і «Мелодію» з концерту №5.

Оперу «Мойсей» за поемою І.Франка благословив Папа Іван Павло ІІ. 

Мирослав Скорик був і геніальним композитором, і прекрасним диригентом, і талановитим піаністом. Виступав з концертами у супроводі симфонічних оркестрів. Написав чимало естрадних творів, першим  використавши елементи джазу і босанови, блюзу і танго. Скрізь лунали «Намалюй мені ніч», «Не топчіть конвалій» (до речі, перший український твіст). Коли шукав виконавицю, йому порадили Ларису  Кузму, яка мала гарний голос. Шлюб з Ларисою Скорик, яку нині переважно знають як колишню депутатку, тривав 20 років.

Мирослав Михайлович викладав у Київській консерваторії,  музичних навчальних закладах Австралії та Сполучених Штатів. Протягом шести років очолював Київську оперу.

За радянських часів  Мирослава Скорика звинувачували в націоналізмі й модернізмі. За теперішніх –дехто закидав йому «традиційність».

Насправді великий український композитор Мирослав Скорик завжди був собою. А його музика – завжди була і залишиться українською…

4 червня у Львові Маестро вирушить в останню свою дорогу.

Залишиться Музика. Вона – безсмертна.

«Рідна країна»

7 серпня

Інші дати
Народився Пантелеймон Куліш
(1819, смт. Вороніж, Сумська область - 1897) - український письменник, драматург, фольклорист, етнограф, перекладач, критик, редактор, видавець. Автор першого україномовного історичного роману «Чорна рада».
«… единственные во всем мире по своему поэтическому достоинству малороссийские песни, вспомните дивную историю Малороссии, эту поэму-историю, которая как героическая песня легла на скрижалях мира – и вы не можете не призадуматься над судьбой этого необыкновенного народа, который явился чудесным образом, как роскошный цветок посреди враждебных для него стихий…» (Пантелеймон Куліш)
Розгорнути