chrome firefox opera safari iexplorer

Квіти в земні сліди Мирослава Скорика

04 червня 2020 о 07:38
zaxid.net

Перестало битися серце видатного українського композитора, диригента і музиканта.

Господь Бог дає нам  геніїв, аби вони мали змогу втілювати тут, на землі, потужний вплив Небес на генетичний код нації. Наші генії живуть серед нас, мовби звичайні люди, і так ніби й має бути. Лише коли Господь прикликає їх до Свого царства, ми гостро відчуваємо спорожнення земного світу і своє власне сирітство.

Тепер от – Мирослав Скорик…

 Іскру Божу в ньому розгледіла рідна бабусина сестра, Соломія Крушельницька.  Вона й підказала навчати хлопчика музиці. 

1948р. родину вислали до Сибіру. 16-річним  Мирослав повернувся до Львова і вступив до консерваторії.  

У 26 він подарував світові музику до геніального фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків».   

Переглянувши фільм, Дмитро Шостакович написав Мирославу: «Я був дуже вражений Вашою прекрасною музикою…».

Мирослав Скорик написав музику до понад 40 фільмів, кілька балетів, багато інструментальних творів, у тому числі – відомий «Карпатський концерт». У  цілому світі знають його «Гуцульський триптих» і «Мелодію» з концерту №5.

Оперу «Мойсей» за поемою І.Франка благословив Папа Іван Павло ІІ. 

Мирослав Скорик був і геніальним композитором, і прекрасним диригентом, і талановитим піаністом. Виступав з концертами у супроводі симфонічних оркестрів. Написав чимало естрадних творів, першим  використавши елементи джазу і босанови, блюзу і танго. Скрізь лунали «Намалюй мені ніч», «Не топчіть конвалій» (до речі, перший український твіст). Коли шукав виконавицю, йому порадили Ларису  Кузму, яка мала гарний голос. Шлюб з Ларисою Скорик, яку нині переважно знають як колишню депутатку, тривав 20 років.

Мирослав Михайлович викладав у Київській консерваторії,  музичних навчальних закладах Австралії та Сполучених Штатів. Протягом шести років очолював Київську оперу.

За радянських часів  Мирослава Скорика звинувачували в націоналізмі й модернізмі. За теперішніх –дехто закидав йому «традиційність».

Насправді великий український композитор Мирослав Скорик завжди був собою. А його музика – завжди була і залишиться українською…

4 червня у Львові Маестро вирушить в останню свою дорогу.

Залишиться Музика. Вона – безсмертна.

«Рідна країна»

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути