chrome firefox opera safari iexplorer

18 липня – Всесвітній день Нельсона Мандели

18 липня 2020 о 11:49
persons-journal.com

«Багато речей здаються нездійсненними доти, поки їх не зробиш».

Нельсон  Мандела

Наша розповідь — про унікальну людину, яка, перебуваючи за ґратами, стала символом свободи.   

Нельсон Мандела прожив 95 років.  Коли народився, дістав ім’я Роліхлахла – «Той, що стрясає деревами». Потім він став Манделою і сколихнув цілий світ, — сказав хтось про нього.

27 років свого життя він перебував у в’язниці через свої переконання.  Але й там боровся проти апартеїду – офіційної політики расової сегрегації корінного населення у Південно-Африканській Республіці правлячою Національною партією. 

 Будучи активістом у боротьбі за права людини в період існування апартеїду (ПАР), 27 років провів у в’язниці, не відмовляючись від своїх переконань, продовжуваючи висловлювати свій мирний протест і незгоду з несправедливістю, яка процвітала і була встановлена офіційною владою для свого корінного народу. У 1993-му став лауреатом Нобелівської премії миру. У період з 10-го травня 1994-го по 14-е червня 1999 року — президент ПАР. Один з небагатьох, на честь котрого ще за життя було встановлено особливе міжнародне свято — «День Нельсона Мандели», що підтверджується, за даними проекту DilovaMova.com, резолюцією Генеральної Асамблеї ООН №64/13 від 10-го листопада 2009-го року. Помер 5-го грудня 2013-го року у своєму будинку, що в передмісті Йоханнесбурга Хоутон Естейт, тихо й мирно, в колі сім’ї.

Життєві цінності, які відстоював Нельсон Мандела прості і зрозумілі: гендерна рівність, забезпечення прав дітей та інших уразливих груп населення, поширення і захист прав людини, врегулювання конфліктів і дискримінації в міжрасових відносинах, невід’ємне прагнення до поліпшення становища найбідніших соціальних групп і викорінювання бідності.

 

11 грудня

Інші дати
Андрій Сапєгін
1883 – український ботанік, селекціонер. Один із організаторів Одеської селекційної станції і Одеського сільськогосподарського інституту, один з керівників Інституту генетики АН СРСР, директор Інституту ботаніки АН УРСР. Одержав кілька високопродуктивних сортів озимої пшениці.
Розгорнути
Народився Андрій Яковлів
(1872, м. Чигирин, Черкаська область – 1955) – український історик права, автор численних праць зі звичаєвого, цивільного, карного, морського права, громадський і політичний діяч.
Розгорнути