chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні відзначають Всесвітній день захисту прав споживачів

15 березня 2013 о 09:27

Відзначається в річницю виступу президента США Джона Ф. Кеннеді в Конгресі в 1962 році. У виступу були сформовані чотири головних права споживача: право на безпеку, право на інформацію, право на вибір і право бути почутим.

Пізніше до них додалися ще чотири: право на відшкодування збитків, право на споживацьку освіту, право на задоволення базових потреб і право на здорове оточуюче середовище.

В 1983 році день15 березня був закріплений в міжнародному календарі святкових дат як Всесвітній день захисту прав споживачів.

Як зазначають у Держспоживінспеції, захист прав споживачів в Україні взятий під особистий контроль Президента, Прем'єр-міністра та уряду.

Україна першою серед країн СНД ще у 1991 році прийняла Закон «Про захист прав споживачів», який отримав високу оцінку з боку Європейської спільноти. Прийняття цього закону — це реальний крок до реалізації намірів України стати членом Європейського Союзу, що й було закріплено Угодою про партнерство і співробітництво між ЄС та Україною, підписаної 16 червня 1994 року.

За роки незалежності в Україні сформована і діє система захисту прав споживачів на державному та регіональному рівнях, визначені пріоритетні напрями споживчої політики, розвивається громадський рух споживачів.

Проте, за даними Харківського інституту соціальних досліджень однією з найбільш поширених юридичних проблем, з якими стикаються мешканці України, є порушення їх прав як споживачів (36,5 %).

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути