chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні відзначають Міжнародний день захисту інформації

30 листопада 2012 о 10:05

У 1988 році американська Асоціація комп'ютерного обладнання оголосила 30 листопада Міжнародним днем захисту інформації (Computer Security Day), передає УНН.

Саме тоді була зафіксована перша масова «епідемія», яка паралізувала роботу шести тисяч інтернет-вузлів у США. Пізніше в ЗМІ цей сітьовий вірус було названо «черв'яком Морріса», за іменем його автора (аспіранта факультету обчислювальної техніки Корнельського університету Роберта Морріса). Після цього спеціалісти задумалися про необхідність комплексного підходу до забезпечення інформаційної безпеки.

Щороку в цей день з ініціативи Асоціації комп'ютерного обладнання проводяться міжнародні конференції з захисту інформації.

Щороку День проводиться під певним девізом. Протягом кількох років основною ідеєю проведення всіх заходів стало нагадування, що кожний користувач має особисто відповідати, забезпечувати і підтримувати захист інформаційних активів і ресурсів.

У цьому контексті захист інформації має на увазі: встановлення антивірусних програм, встановлення міжсітьових екранів (Firewall), використання паролів, які важко визначити, соціальну інженерію, фізичний захист інформаційних ресурсів і активів та інші заходи.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути