chrome firefox opera safari iexplorer

20 липня 1921 року народилася українська балерина Оксана Вікул

20 липня 2020 о 07:19
writercenter.ru

Талановита артистка балету, хореограф Оксана Миколаївна Вікул народилася у м. Кам’янці-Подільському на Хмельниччині.

Донька Миколи Вікула, відомого хіміка, автора «Російсько-українського словника термінів фізики і хімії», одного із засновників ОУН.

Онука о.Павла Вікула, православного священика.

Дружина журналіста, мецената, церковного діяча Олександра Воронина-Варавви.

1923р. Оксана разом з матір’ю емігрувала до Праги. Навчалася в Українському вільному університеті. Брала уроки балету у відомих педагогів-хореографів Єлизавети Нікольської, Анатолія  Демо-Довгопільського. Займалася у студії пластичного мистецтва.

Від 1944р. мешкала в Німеччині. Працювала у професійному театрі В.Заварихіна в Новому Ульмі, від 1947р. навчалась у його ж таки балетній школі в Мюнхені.

1950р. переїхала до Сполучених Штатів Америки. Виступала як солістка.

Авторка танців «Солоха», «Невдале побачення», «Куць», «Подолянка», «Верховино», «Обрядові українські дохристиянські танці» («Свято княгині Ольги»), «Молитва до Лади», «Ярило» та інших,  у яких талановито інтерпретувала в модерному стилі українські дохристиянські вірування та народні традиції.

Написала низку статей, присвячених танцю, найвідоміша з них — «Український народний танець: обряд і розвага».

Авторка книги спогадів «Дороги». 

Померла Оксана Вікул 21 вересня 2001р. в містечку Силвер Спрінг (штат Мериленд, США).

Підготувала Олена Бондаренко,

Громадський рух «Рідна країна»

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути