chrome firefox opera safari iexplorer

6 липня – день пам’яті Богдана-Ігоря Антонича

06 липня 2020 о 08:43

6 липня минає 74-а річниця з дня смерті Богдана–Ігоря Антонича, українського поета, що попри смерть у дуже молодому віці (28 років), справив непересічний вплив на сучасну українську поезію першої половини XX століття.

Про це розповів кореспонденту ЗІКу науковий працівник музею-садиби родини Антоничів у с.Бортятин, що на Львівщині, Анатолій Лисенко.

У цей день відбудеться низка заходів у с.Бортятин (Мостиський район Львівської області).

Уранці відбудеться заупокійна Служба Божа у церкві, що неподалік музею-садиби поета. Потім учасники гуртка «Друзі Антонича» – учні місцевої школи та із довколишніх сіл – поїдуть до Львова, до могили Богдана–Ігоря Антонича на Янівському цвинтарі, покладуть квіти. Відбудуться поетичні читання віршів поета.

Як розповів Анатолій Лисенко, музей-садибу відвідують екскурсійні групи з Мостиського і Городоцького районів, зі Львова, з Польщі, зі Східної України. Зараз у музеї-садибі готуються до міжнародної конференції, для участі у якій прибудуть історики зі Львова, Польщі.

Нагадаємо, що музей-садиба імені Богдана–Ігоря Антонича була урочисто відкрита у с.Бортятин Мостиського району, що на Львівщині, у рамках відзначення 100-річчя від дня народження українського поета. Нині це – Бортятинська філія Львівського музею історії релігії, а також центр культурного життя усієї Мостищини.

Музей-садиба родини Антоничів розташований на території колишньої греко-католицької плебанії, де й мешкала сім’я Антоничів. У Бортятині проживали і поховані батьки поета. Тут пройшли дитячі та юнацькі роки Богдана–Ігоря Антонича.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...