chrome firefox opera safari iexplorer

Народний умілець перетворив село під Києвом у парк дерев’яних скульптур (ФОТО)

20 липня 2020 о 13:42
dilo.net.ua

У Київській області в Бориспільському районі в селі Проців тесля Віктор Апостол спільно з артіллю створили близько півсотні художніх дерев'яних скульптур, автобусних зупинок, лавок.

Творче об’єднання змайструвало скульптурну композицію і пам’ятний знак на в’їзді в село Проців на честь засновників Києва – князів Кия, Щека, Хорива та їх сестри Либідь, що пливуть у човні, про це пише Лента.

У селищі є дерев’яна копія ялтинського маяка, млин з 12-метровими лопастями.

Композиція з гоголівських “Вечорів на хуторі біля Диканьки”, роботи на релігійну тематику, герой Нільса з повісті норвезької письменниці Сельми Лагерлеф «Чудова подорож Нільса з дикими гусима», героїня народної казки «Крихітка-Хаврошечка» і багато іншого.

Довідка: Віктор Апостол народився і виріс на Рівненщині у родині теслі, закінчив вище технічне училище імені Баумана. Він заснував фірму, яка будувала будинки зі зрубу і лазні. З 2014 року живе у селі батьків дружини. За кілька років наполегливої праці в артілі село Проців вдалося перетворити в романтичний поетичний куточок Київщини.

Джерело: Діло
Розділи: Суспільство

27 вересня

Інші дати
Народився Микола Надемський
(1892, м. Київ – 1937) – український актор театру та кіно, театральний режисер. Зіграв понад 57 ролей в кіно («Звенигора», «Арсенал», «Земля» та ін).
Розгорнути
Народився Григорій Світлицький
(1872, м. Київ, - 1948) - український художник, майстер світлових контрастів.  Автор картин "Місячна ніч в Україні", "Місячна соната", "Листя шелестить", "Зійшов місяць", "Рідний край".
Розгорнути
Народився Олександр Вербицький
(1875,  м. Севастополь - 1958) - український архітектор, автор проекту сучасної споруди залізничного вокзалу в місті Києві.
Розгорнути
Народився Лев Силенко
(1921 – 2008) – філософ, релігійний діяч. Засновник Рідної Української Національної Віри (РУНВіри). Автор книги «Мага Віра» - священної книги РУНВіри.
«Людина, яка не любить свою Вітчизну, втратила все»
Розгорнути