chrome firefox opera safari iexplorer

10 листопада — Всесвітній день науки

10 листопада 2020 о 07:00
ipress.ua

Всесвітній день науки або офіційно — Всесвітній день науки в ім'я світу і розвитку — відзначається у світі щорічно 10 листопада.

Проведення Всесвітнього дня науки було рекомендоване у 1999 році на Всесвітній науковій конференції, що проводилася у Будапешті.

ЮНЕСКО офіційно заснувала Всесвітній день науки, проголосивши його на загальній конференції у 2001 році. У глобальному масштабі цей день був уперше відзначений 10 листопада 2002 року.

ЮНЕСКО щорічно проводить низку робіт із урядовими організаціями, науковими і учбовими колективами, населенням щодо  поширення знань про значення Всесвітнього дня науки. Серед основних заходів цього дня — проведення днів відкритих дверей, «круглих столів» і семінарів щодо впливу науки і технології на повсякденне життя, організація відвідування музеїв і тематичних виставок тощо.

В Україні День науки відзначають у третю суботу травня згідно із Указом Президента «Про День науки» від 14 лютого 1997 № 145/97.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...