chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні в Україні відзначають День науки

22 травня 2016 о 13:13

У третю суботу травня в Україні відзначають професійне свято працівників науки — День науки. Це встановлено Указом Президента від 14.02.1997 № 145/97.

Науковий потенціал Україні вважається одним з найкращих в Європі. Українські вчені є авторами безлічі винаходів в різних областях науки. Науково-технічну діяльність регулює закон, прийнятий в Україні в 1999 році.

Нині в Україні працює Національна Академія Наук України (НАН України). Її утворили 27 листопада 1918 року. Тепер вона має 3 секції, 14 відділень, близько 170 інститутів та інших наукових установ, 1400 науково-дослідних інститутів та 330 вищих навчальних закладів.

В нас працюють понад 7 тис. докторів та 78 тис. кандидатів наук.

За статистикою, в установах, підконтрольних Національної Академії Наук України, працюють понад 35 тис чоловік. Найбільшими регіональними науковими центрами країни є Придніпровський, Донецький, Південний, Західний, Північно-Східний і Кримський центри.

Нагадаємо, Всесвітній день науки засновано ЮНЕСКО 2001 року. Офіційно свято називається «Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку». Його відзначають щорічно 10-го листопада.

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути