chrome firefox opera safari iexplorer

Творити добро і український світ — місія здійсненна 2020

31 грудня 2020 о 12:45

Команда Рідної країни і в ковідному 2020 році було активною і дієвою у реалізації своїх проектів. Нагадаю, що ми не працюємо із бюджетними коштами, а лише із коштами меценатів та підприємців, які підтримують наші проекти. Отож, в рамках проекту «Здоровим і спортивним бути модно» десятки шкіл, кращі спортивні класи та вчителі фізкультури, а також козацькі спортивні табори отримали в подарунок спортивний інвентар; лікарям київських та черкаських лікарень у березні-квітні 2020 року було передано захисні костюми, окуляри та антисептики. В рамках проекту «Твій Шевченко» встановлено еко-аудиторію в Шевченківському національному заповіднику у Каневі, тривала робота по упорядкуванню території та саду в Літературно-меморіальному будинку-музеї Тараса Шевченка «Хата на Пріорці» та випущено Шевченківські книжкові закладки-2021. В рамках проекту «7 чудес України» встановлено екскурсійно-туристичні вказівники у Мошнах й тривала робота по упорядкування козацького цвинтаря та території довкола нього у Трахтемирові. Наша команда підтримала проект Національного історико-культурного заповідника «Переяслав» по виготовленню бандури для відвідувачів Музею кобзарства. В рамках проекту «Україні потрібні герої» команда «Рідної країни» долучилася до встановлення пам‘ятника Миколі Міхновському у Згурівці та до встановлення копії хреста Микитинської січі у Суботові з нагоди 425-річниці з дня народження Богдана Хмельницького. З нагоди 75-річниці завершення 2 світової війни наша команда помила і пофарбувала всю військову техніку у Корсунь-Шевченківському Державному історико-культурному заповіднику. В рамках проекту «Творимо український світ» були проведені заходи та подарована просвітницька література, зокрема наші «Шевченківські» та «Українські щорічники» й навчальний посібник «Україна: історія Конституції» в сотні шкіл, бібліотек та музеїв України. Традиційно Фонд «Рідна країна» підтримував і цьому році конкурс «Творчі канікули» для талановитої молоді, який ми проводимо спільно із Національною бібліотекою України для дітей. В рамках проекту «Рідний Київ» проведено низку заходів по прибиранню території та висадці дерев і кущів у місті Києві… 

І пам‘ятаємо, що ніхто за нас омріяну Україну не збудує і щасливе та багате суспільство не створить! Тож, не забуваємо настанов щоденного патріотизму — ЛЮБИТИ УКРАЇНУ не лише до глибини душі, а й до глибини власної кишені. І живемо та працюємо так, щоб завжди було чим прозвітувати перед самим собою та громадою, відповідаючи на запитання «ЩО Я ЗРОБИВ для УКРАЇНИ»!

Засновник фонду "Рідна країна
"Микола Томенко

Розділи: Суспільство

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути