chrome firefox opera safari iexplorer

Творити добро і український світ — місія здійсненна 2020

31 грудня 2020 о 12:45

Команда Рідної країни і в ковідному 2020 році було активною і дієвою у реалізації своїх проектів. Нагадаю, що ми не працюємо із бюджетними коштами, а лише із коштами меценатів та підприємців, які підтримують наші проекти. Отож, в рамках проекту «Здоровим і спортивним бути модно» десятки шкіл, кращі спортивні класи та вчителі фізкультури, а також козацькі спортивні табори отримали в подарунок спортивний інвентар; лікарям київських та черкаських лікарень у березні-квітні 2020 року було передано захисні костюми, окуляри та антисептики. В рамках проекту «Твій Шевченко» встановлено еко-аудиторію в Шевченківському національному заповіднику у Каневі, тривала робота по упорядкуванню території та саду в Літературно-меморіальному будинку-музеї Тараса Шевченка «Хата на Пріорці» та випущено Шевченківські книжкові закладки-2021. В рамках проекту «7 чудес України» встановлено екскурсійно-туристичні вказівники у Мошнах й тривала робота по упорядкування козацького цвинтаря та території довкола нього у Трахтемирові. Наша команда підтримала проект Національного історико-культурного заповідника «Переяслав» по виготовленню бандури для відвідувачів Музею кобзарства. В рамках проекту «Україні потрібні герої» команда «Рідної країни» долучилася до встановлення пам‘ятника Миколі Міхновському у Згурівці та до встановлення копії хреста Микитинської січі у Суботові з нагоди 425-річниці з дня народження Богдана Хмельницького. З нагоди 75-річниці завершення 2 світової війни наша команда помила і пофарбувала всю військову техніку у Корсунь-Шевченківському Державному історико-культурному заповіднику. В рамках проекту «Творимо український світ» були проведені заходи та подарована просвітницька література, зокрема наші «Шевченківські» та «Українські щорічники» й навчальний посібник «Україна: історія Конституції» в сотні шкіл, бібліотек та музеїв України. Традиційно Фонд «Рідна країна» підтримував і цьому році конкурс «Творчі канікули» для талановитої молоді, який ми проводимо спільно із Національною бібліотекою України для дітей. В рамках проекту «Рідний Київ» проведено низку заходів по прибиранню території та висадці дерев і кущів у місті Києві… 

І пам‘ятаємо, що ніхто за нас омріяну Україну не збудує і щасливе та багате суспільство не створить! Тож, не забуваємо настанов щоденного патріотизму — ЛЮБИТИ УКРАЇНУ не лише до глибини душі, а й до глибини власної кишені. І живемо та працюємо так, щоб завжди було чим прозвітувати перед самим собою та громадою, відповідаючи на запитання «ЩО Я ЗРОБИВ для УКРАЇНИ»!

Засновник фонду "Рідна країна
"Микола Томенко

Розділи: Суспільство

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути