chrome firefox opera safari iexplorer

26 листопада українців закликають протягом 33 годин постувати і творити добро

23 листопада 2011 о 17:33

Спілка української молоді в Україні (СУМ в Україні) у межах відзначення роковин Голодомору ініціює проведення акції «Сопричастя» на знак духовної єдності з тими поколіннями українців, які постраждали в часи Великого Голоду і терору.

Таку акцію СУМ в Україні ініціює з 2003 року, повідомили «Рідній країні» організатори акції.

«Нерідко ми згадуємо про сам факт голоду 1932—1933 років, про його ініціаторів, але не можемо осягнути жаху, перед яким вiч-на-вiч опинився пересічний українець, з хати якого вимели останню зернину, село якого оточили кільцем вартових, діти якого просили їсти... Аби зрозуміти — потрібно пережити, або, принаймні, спробувати це зробити». Саме це є одним iз завдань «Сопричастя», — зазначають організатори.

Отож, Спілка української молоді в Україні закликає небайдужих громадян долучитися до акції і вшанувати молитвою, постом та доброю справою пам’ять тих, хто невинно загинув під час голоду 1932—1933 років.

ПІСТ. Кожен, хто погодився взяти участь в цій акції, бере на себе добровільне зобов’язання суворого посту, без вживання страви впродовж 33 годин (від 7:00 год. 25 листопада до 16:00 год. 26 листопада). Це буде своєрідною особистою жертвою кожного з нас на спомин душі невинно загиблих. Дуже важливо, аби ця жертва була свідомою, а не механічною. До участі в цьому заході запрошуємо осіб, які досягли 18-ти річного віку й не мають медичних протипоказань щодо такого добровільного голодування.

МОЛИТВА. О 16 годині 26 листопада учасники акції духовно єднаються в спільній молитві.

ДОБРЕ ДІЛО. Впродовж 33 годин кожен учасник «Сопричастя» може зробити добре діло, допомогти ближньому, який цього потребує. Це може бути милостиня, пожертва на сиротинець тощо. Кожен може самостійно вибирати, яке добре діло він може зробити і на що його спрямувати.

Усіх охочих взяти участь у «Сопричасті» організатори просять надіслати зголошення на електронну скриньку: soprychastya@cym.org

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути