chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні на ТВі – лекція про дві світоглядні доктрини: Український світ та Русский мир

18 серпня 2012 о 10:14

Сьогодні, 18 серпня, о 21:30 та телеканалі ТВі відомий політик, кандидат історичних наук та доктор політичних наук Микола Томенко прочитає лекцію «Історія миру та війни між Українським світом і Русским миром» для програми «Лекції та події».

У цій лекції буде проведений аналіз історичної боротьби, протистояння, тимчасового замирення та війни між двома світоглядними доктринами – Українським світом та Русским миром.

Актуальність даної проблеми полягає у тому, що сьогодні, на думку Миколи Томенка, ми мусимо констатувати фактичний перехід вже до «військових дій» у історії відносин цих двох доктрин. Так, головні ідейники «Русского мира» Владімір Путін та Патріарх Кіріл мають своїх постійних представників в Україні – прем’єр-міністра Миколу Азарова та міністра освіти і науки, молоді і спорту в Україні Дмитра Табачника.

Цікаво, що в лекції розглядається також історія розвитку цього питання – як відбувалася світоглядна взаємодія цих двох доктрин у попередній період української історії, а також у взаєминах двох самостійних держав — Росії та України.

Микола Томенко торкнеться і теми різного тлумачення ролі України в роки Великої Вітчизняної війни. «Гучні заяви Путіна про те, що Росія у Великій Вітчизняній війні перемогла б і без України, на жаль, зовсім не оригінальні. Ця тема була активно продебатована ще у 1943 році, коли Йосип Сталін і його найближче оточення заборонило Довженківську «Україну в огні», — нагадує Микола Томенко.

Під час сьогоднішньої лекції Миколи Томенка на ТВі можна буде побачити унікальний запис виступу Олександра Довженка українською мовою у Москві на ІІІ Всеслов´янському мітингу у травні 1943 року.

Тож не пропустіть цікаву та пізнавальну лекцію відомого історика про актуальні на сьогодні в Україні дві світоглядні доктрини – Українського світу та «Русского мира»!

«Рідна країна»

Розділи: Суспільство

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути