chrome firefox opera safari iexplorer

Новоград-Волинському зупинили фінансування районної бібліотеки

04 січня 2021 о 19:21

Про це на свої сторінці у Facebook повідомив лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко.

«Я постійно застерігав від ризиків непрофесійної і непродуманої реформ децентралізації, яка насправді потрібна сучасній України. Щоденно команда „Рідної країни“ отримує інформацію та звернення про закриття районних та сільських гуманітарних та соціальних закладів у 2021 році. Нині серед головних ворогів нового керівництва ОТГ — районні бібліотеки та інші заклади культури. Це при тому, що зарплати керівництва ОТГ сьогодні ними ж визначені в межах 30-50 тисяч гривень з урахуванням премій. Натомість на охорону здоров’я, культуру, освіту, спорт грошей не має! От і в Новоград-Волинському зупинили фінансування районної бібліотеки відкритої ще в 1909 році та яка носить ім‘я своєї знаменитої землячки Лесі Українки. Нагадаю, що 2021 рік — Рік Лесі Українки, бо відзначаємо її 150-річчя. От на Житомирщині місцева влада вже почала відзначати…П.С. Тим часом в Грузії розпочалася реконструкція музею Лесі Українки в Сурамі, де вона провела останні дні свого життя. Гордий з того, що у свій час відвідував цей музей і допомагав із поповненням експонатів та відповідно підтримував ініціативу його ремонту до 150-річчя».

Розділи: Суспільство

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути