chrome firefox opera safari iexplorer

Новоград-Волинському зупинили фінансування районної бібліотеки

04 січня 2021 о 19:21

Про це на свої сторінці у Facebook повідомив лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко.

«Я постійно застерігав від ризиків непрофесійної і непродуманої реформ децентралізації, яка насправді потрібна сучасній України. Щоденно команда „Рідної країни“ отримує інформацію та звернення про закриття районних та сільських гуманітарних та соціальних закладів у 2021 році. Нині серед головних ворогів нового керівництва ОТГ — районні бібліотеки та інші заклади культури. Це при тому, що зарплати керівництва ОТГ сьогодні ними ж визначені в межах 30-50 тисяч гривень з урахуванням премій. Натомість на охорону здоров’я, культуру, освіту, спорт грошей не має! От і в Новоград-Волинському зупинили фінансування районної бібліотеки відкритої ще в 1909 році та яка носить ім‘я своєї знаменитої землячки Лесі Українки. Нагадаю, що 2021 рік — Рік Лесі Українки, бо відзначаємо її 150-річчя. От на Житомирщині місцева влада вже почала відзначати…П.С. Тим часом в Грузії розпочалася реконструкція музею Лесі Українки в Сурамі, де вона провела останні дні свого життя. Гордий з того, що у свій час відвідував цей музей і допомагав із поповненням експонатів та відповідно підтримував ініціативу його ремонту до 150-річчя».

Розділи: Суспільство

3 жовтня

Інші дати
Народився Володимир Дорошенко
(1879, м. Петербург, Росія – 1963) – український бібліограф, літературознавець, перекладач, критик. «Князем української бібліографії» називали його сучасники.
Розгорнути
Народився Михайло Возняк
(1881, с. Волиця, Львівська область – 1954) – український літературознавець і фольклорист. Автор багатьох наукових праць, присвячених життю і творчості українських письменників, українського фольклору й театру, «Історії української літератури» в 3 томах.
Розгорнути
Народився Киріяк Костанді
(1852, с. Дофіновка, Одеська область – 1921) - український художник-передвижник. Автор картин «У хворого друга», «В люди», пейзажів, портретів. Серед учнів К.Констанді – М.Греков, А.Шовкуненко.
Розгорнути