chrome firefox opera safari iexplorer

4 квітня: це цікаво знати

04 квітня 2021 о 00:05

Нема більшого гонору для інтелігентного чоловіка,

як берегти свою і національну честь та без нагороди вірно працювати

для добра свого народу, щоб забезпечити йому кращу долю.

Іван Пулюй

У народі 4 квітня, вшановуючи святого Василя, говорили: «На теплого Василя радується зілля». А також підмічали: якщо цього дня під час сходу сонця на небі видніються червоні кола, то рік має бути врожайним. В цей день прийнято було випікати калачі, які символізували сонце.

Сині хмари в цей день вказували на тепло і дощ: «Перший квітневий дощ воза золотого вартий», говорили наші пращури.

За церковним календарем, 4 квітня вшановують священномученика Василія, пресвітера Анкирського; мученицю Дросиду, дочки царя Траяна; преподобного Ісаакія Далматського.

Іменинники 4 квітня:
Василина, Василь, Сергій, Клавдій, Таїсія.

4 квітня народились:

1953 – Квітка Цісик – американська співачка українського походження, виконавиця українських народних та сучасних популярних пісень. Одержала нагороду «Оскар» за пісню
«You Light Up My Life» (1977).

4 квітня відзначають:

  • День веб-майстра.
  • День створення НАТО.
  • Міжнародний День бродячих тварин.
  • Обережно — міни! (Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням).

Події 4 квітня:

1103 – розгром половців київським князем Володимиром Мономахом.

1147 – суздальський князь Юрій Долгорукий влаштував у Москві великий бенкет на честь свого союзника князя Новгород-Сіверського Святослава Ольговича. Це і стало першою літописною згадкою про Москву.

1949 – у Вашингтоні представники Бельгії, Великобританії, Данії, Ісландії, Італії, Канади, Люксембургу, Нідерландів, Норвегії, Португалії, США та Франції підписали Північноатлантичний пакт (дата створення НАТО).

1964 – одразу 5 перших позицій у хіт-параді американського журналу Billboard зайняли пісні «гурту Бітлз». Це досягнення не зміг повторити жоден виконавець.

2004 – офіційно активовано українську частину Вікіпедії. Кількість статей на цей момент – 1000.

Чи знаєте ви, що:

Квітка Цісик – американська співачка українського походження (сопрано), виконавиця українських народних і сучасних популярних пісень.

Відома двома українськими альбомами: «Kvitka – Songs of Ukraine» та «Kvitka – Two Colors».

Обидва альбоми були родинними проектами: її чоловік та інженер звукозапису, Ед Ракович (англ. Ed Rakowicz), спродюсував їх; сестра Марія Цісик грала на піаніно, а мати Іванна – стежила за чистотою вимови доньки.

У записі брали участь близько 20 музикантів, які грали на понад десяти різних інструментах.

У 1983 році разом з матір’ю відвідала Україну. Після проголошення незалежності України мріяла дати серію концертів на Батьківщині. Проте, її мрії не здійснилися – 29 березня 1998 року, не доживши 5 днів до свого 45-річчя, померла від раку молочної залози.

«Рідна країна»

Розділи: Календар

28 листопада

Інші дати
Народилася Зінаїда Тулуб
(1890, м.Київ – 1964) – українська письменниця. Автор дилогії «Людолови», роману «В степу безкраїм за Уралом».
Розгорнути