chrome firefox opera safari iexplorer

2 квітня: це цікаво знати

02 квітня 2011 о 00:06

Музика – це скарбниця, в яку кожна національність вносить своє, для загальної користі.
Петро Чайковский

2 квітня за григоріанським календарем 92 день року. До кінця року залишається 273 дні.

У народі про квітень колись говорили, що він не буває холодніший від березня і тепліший від травня.

За церковним календарем 2 квітня вшановують преподобних отців, в обителі Сави вбитих, мученицю Фотину (Світлану), мучениць Олександру, Клавдію, Євфрасію і ін., святителя Микиту сповідника.

Іменинниками 2 квітня є:
Микита, Світлана, Олександра, Марія, Параска.

2 квітня народились:
1848 — Владимир Пухальський, піаніст, педагог, композитор, музичний діяч;
1905 – Серж Лифар, український і французький артист балету, хореограф, педагог, теоретик балетного мистецтва.

2 квітня святкують:
Міжнародний день дитячої книги

Події 2 квітня:
1967 — у день народження казкаря Ганса Крістіана Андерсена заснували Міжнародний день дитячої книги.

Чи знаєте ви, що:

  • Найстародавнішою з відомих рукописних книг давньоруської писемності є Остромирове Євангеліє, переписане в 1056—1057 роках у Києві. Надзвичайно висока майстерність письма і художнього оздоблення цього твору переконливо свідчить, що ця книга не була першою у давній Русі.
  • Найдавніша друкована кириличним шрифтом книга в Україні, що збереглася до нашого часу, це «Апостол». Видана вона 15 лютого 1574 року у Львові Іваном Федоровичем (Іваном Федоровим). Це єдина книга, випущена ним у Львові. Однак на могильній плиті Івана Федоровича було вирізано, що він своєю працею «друкування занедбале відновив».
  • Найменша у світі книга, створена українським майстром М. Сядристим, має назву «Кобзар». Її площа — 0.6 кв. мм. Вона майже у 19 разів менша від найменшої японської книги. Сторінки настільки тонкі, що перегортати їх можна лише кінчиком загостреного волоска. Зшито книгу павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника.

Аліна Астахова, «Рідна країна»

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути