chrome firefox opera safari iexplorer

Фанати Сталіна в Києві 21 століття — столиці Незалежної України?

30 квітня 2021 о 12:44

Учора з друзями, професорами університету — представниками некритичної інфраструктури Києва, які не мають права користуватися громадським транспортом, повторив свій нещодавній рекорд пішої ходи за маршрутом: Київський університет імені Тараса Шевченка — Оболонський сквер поблизу РДА. 

Тепер наша увага торкнулася забудови та вулиць моєї рідної Оболоні, де я живу вже більше 25 років. 

Сказати про хаос забудови останніх років — означає нічого не сказати. Але нині не про це, а про одну із головних вулиць Оболонського району, бо надписи, що це — проспект Героїв СТАЛІНГРАДУ — досі у всій красі?! Нагадаю, що в Росії Сталінград перейменовано на Волгоград у 1961 році. Але це не головне, найважливіше те, що серед вбивць киян та руйнівників Києва Йосип Сталін випереджає навіть Гітлера. Масові сталінсько-берїївські репресії щодо української еліти в Києві призвели до заселення «коренных киевлян» із НКВС та інших сотень структур в системі Комуністичної партії (більшовиків) України. Принагідно поінформую, що в Комуністичній партії (більшовиків) України до голодомору та репресій 30-х років українці становили меншість!

Тепер про СТАЛІНСЬКИЙ ХРЕЩАТИК, який влада Києва вирішала за наші майже 2 мільйони бюджетних гривень… подавати на отримання статусу об’єкту культурної спадщини ЮНЕСКО! 

60-метровий «хмарочос Гінзбурга» — перший хмарочос України — підірвали у вересні 1941 року. фото The Historic Encyclopedia of Kyiv

Дійсно у 19 столітті Хрещатик був однією із найцікавіших в архітектурному плані адміністративно-фінансових вулиць Східної Європи. Чого вартий лише перший хмарочос України — дім Гінзбурга, перша 11-поверхова будівля всієї Російської імперії. Так от, у вересні 1941 року група НКВС за вказівкою Сталіна підірвала та знищила 324 великих житлових та адміністративних будинків на Хрещатику та прилеглих вулицях!

Першим правду про по руйнування підлеглими Сталіна з болем написав Олександр Довженко:«Не німці знищили центр нашої знівеченої столиці, а ми самі… І Лавру висадили в повітря». 

Отож, від «сталінської вибухівки» згоріли 5 найкращих готелів Києва («Континенталь», «Гранд-готель», «Савой»…), центральний поштамт, консерваторія, театр юного глядача, будинок міськради, 5 кращих кінотеатрів, Будинок архітектора і вчених… Знищено багато бібліотек з цінними документами та книгами, а в Київській консерваторії згорів великий орган і майже 200 роялів та піаніно.

Нині ж Хрещатик — це низка будівель в архітектурному стилі сталінського ампіру, реконструйований ЦУМ Ахметова і десятки турецьких, італійських, грузинських…кафе! І ЦЕ Київ подає в ЮНЕСКО?! Видно — все ж таки ментальність «коренных киевлян», які заселилися в квартири репресованих українців та пропагували сталінську ідеологію, досі не просто жива, вона ще й перемагає в КИЄВІ 21 століття, який є столицею НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ!

Микола Томенко, лідер партії "Громадський рух «Рідна країна»

Розділи: Політика

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути