chrome firefox opera safari iexplorer

Микола Томенко: Хто не шанує свою малу Батьківщину, той по-справжньому не любить і Україну

14 квітня 2021 о 15:19

Фонд «Рідна країна» продовжує пропагувати український світ на Черкащині. Цього тижня команда разом з засновником відвідали малу Батьківщину Миколи Томенка.

«Як відомо, моя родина походить із колись Золотоніського повіту, згодом Чорнобаївського району, а нині знов Золотоніського району Черкаської області.Тому нині наші просвітницькі проекти „Рідної країни“ від «7 чудес України» до «Українська книга — дітям України» та «Здоровим і спортивним бути модно» у гостях у вчителів та учнів Гельмязова та Плешканів, — розповів Микола Томенко під час просвітницької зустрічі, і додав: — До сільських шкіл, бібліотек, будинків культури та лікарень у влади руки доходять лише в часи оптимізації. Тому я переконаний, що той, хто не шанує свою малу Батьківщину, той по-справжньому не любить і Україну».

Також у Гельмязові із керівництвом школи фонд «Рідна країна» домовився про організацію творчого конкурсу для молоді з нагоди 120-річчя відомої поетеси, перекладачки і громадської діячки Наталії Лівицької-Холодної, яка народилася в цьому селі в 1902 році. У Плешканях — про залучення школярів молодших класів до проекту «Рідна країна — безпечна країна» з метою дотримання правил дорожнього руху та захисту життя і здоров‘я дітей на дорогах.

Довідково

Наталя Лівицька-Холодна — донька Андрія Лівицького, мирового судді Золотоноші, члена Центральної Ради від Черкащини, одного із керівників Директорії УНР, Президента УНР в екзилі. Авторка багатьох поетичних збірок, публіцистики на теми української історії, перекладів творів європейських акторів на українську. Про своє ставлення до України читаємо в її збірці «Сім літер»:

«Ти вся моя від Дону до Карпати… Й так солодко ТОБІ одній служити І в пустці серця сім вогненних літер, Твоє ім‘я нести, неначе скарб».

Шануйте свою малу батьківщину! Любіть Україну!

Розділи: Суспільство

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути