chrome firefox opera safari iexplorer

Микола Томенко: Хто не шанує свою малу Батьківщину, той по-справжньому не любить і Україну

14 квітня 2021 о 15:19

Фонд «Рідна країна» продовжує пропагувати український світ на Черкащині. Цього тижня команда разом з засновником відвідали малу Батьківщину Миколи Томенка.

«Як відомо, моя родина походить із колись Золотоніського повіту, згодом Чорнобаївського району, а нині знов Золотоніського району Черкаської області.Тому нині наші просвітницькі проекти „Рідної країни“ від «7 чудес України» до «Українська книга — дітям України» та «Здоровим і спортивним бути модно» у гостях у вчителів та учнів Гельмязова та Плешканів, — розповів Микола Томенко під час просвітницької зустрічі, і додав: — До сільських шкіл, бібліотек, будинків культури та лікарень у влади руки доходять лише в часи оптимізації. Тому я переконаний, що той, хто не шанує свою малу Батьківщину, той по-справжньому не любить і Україну».

Також у Гельмязові із керівництвом школи фонд «Рідна країна» домовився про організацію творчого конкурсу для молоді з нагоди 120-річчя відомої поетеси, перекладачки і громадської діячки Наталії Лівицької-Холодної, яка народилася в цьому селі в 1902 році. У Плешканях — про залучення школярів молодших класів до проекту «Рідна країна — безпечна країна» з метою дотримання правил дорожнього руху та захисту життя і здоров‘я дітей на дорогах.

Довідково

Наталя Лівицька-Холодна — донька Андрія Лівицького, мирового судді Золотоноші, члена Центральної Ради від Черкащини, одного із керівників Директорії УНР, Президента УНР в екзилі. Авторка багатьох поетичних збірок, публіцистики на теми української історії, перекладів творів європейських акторів на українську. Про своє ставлення до України читаємо в її збірці «Сім літер»:

«Ти вся моя від Дону до Карпати… Й так солодко ТОБІ одній служити І в пустці серця сім вогненних літер, Твоє ім‘я нести, неначе скарб».

Шануйте свою малу батьківщину! Любіть Україну!

Розділи: Суспільство

30 листопада

Інші дати
Володимир Рибак
 (1971, м. Горлівка Донецької обл. – 2014) – український політик, депутат Горлівської міськради, закатований сепаратистами за спробу зірвати прапор самопроголошеної ДНР і замінити його українським стягом. Герой України.
 
Розгорнути
Народився Назарій Яремчук
(1951, с. Рівня, Чернівецька область – 1995) – популярний український естрадний співак (тенор). Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка за концертну діяльність 1973 – 1995 років (посмертно).
Розгорнути
Народився Ярослав Стельмах
(1949, м. Київ - 2001 - український драматург, прозаїк, перекладач. Автор п'єс "Шкільна драма", "Провінціалки", "Емма" та ін., а також кількох кіносценаріїв та книжок для дітей.
Розгорнути