chrome firefox opera safari iexplorer

На Чернігівщині висаджують «Лесині груші»

20 квітня 2021 о 14:07

На Чернігівщині висаджують саджанці, що були щеплені живцями від старої груші з саду родини Косачів у селі Колодяжному на Волині.

Про це «Укрінформу» повідомив завідувач кафедри екології та охорони природи Національного університету «Чернігівський колегіум ім. Т. Шевченка», кандидат біологічних наук, доцент Юрій Карпенко.

«Сьогодні одну з таких грушок ми висадили біля університету. Друга висаджувалась нашою колегою та працівниками музею-заповідника Михайла Коцюбинського на території цього закладу», — розповів він.

За його словами, всього на Чернігівщині у найближчі дні буде висаджено 9 «Лесиних грушок». Ростимуть вони на територіях освітніх, культурних закладів, у Мезинському національному природному парку, в садибі Лизогубів у Седневі та двох реабілітаційних центрах.

Як додала одна з чернігівських координаторів всеукраїнської акції «І проросте пагіння з минулого в майбуття» Олена Березкіна, грушу, яку зараз «омолодили» щепленням, 120 років тому біля будинку Косачів у Колодяжному посадила сестра Лесі Українки Ісидора. Леся дуже любила це дерево й часто відпочивала під ним. Із віком груша захворіла, а цементні пломби, якими музейники латали дупла, перестали триматися.

ukrinform.ua

Дати дереву нове життя вирішив засновник і редактор журналу «СонцеСад» Остап Михаць. Два роки тому він нарізав зі старої груші живців та прищепив їх на молоді рослини. Коли вони прижилися, частину саджанців Остап Михаць висадив на території музею Лесі Українки в Колодяжному (на честь 150-річчя поетеси), а 120 деревець відправив у місця, так чи інакше пов'язані з життям і творчістю видатної літераторки та її сім'ї.

Ще восени 2020 року «Лесина груша» була посаджена у Рівному та Луцьку. Кілька саджанців полетіли до Канади і США, де їх висадили біля будівель Союзу українок Америки.

Розділи: Суспільство

29 вересня

Інші дати
Народився Микола Островський
(1904, с. Вілія Рівненської обл. - 1936) - письменник. Автор романів "Як гартувалася сталь" та "Народжені бурею".
Розгорнути
Народився Михайло Грушевський
(1866 - 1934) — український історик, організатор української науки, політичний діяч і публіцист, голова Центральної Ради (1917—1918), академік, автор понад 2000 наукових праць.
«Біда України в тому, що нею керують ті, кому вона не потрібна». «Після проголошення самостійності Української Республіки ніхто вже не може ховатися в хащі нейтралітету, бо тепер є боротьба двох держав, України і Великоросії…».
Розгорнути
Народився Карпенко-Карий Іван (Тобілевич Іван Карпович)
(1845 - 1907) — український письменник, драматург, ерудит. Його комедії «Мартин Боруля», «Сто тисяч», «Хазяїн» - класика світової драматургії.
«Карпенко-Карий був одним з батьків новочасного українського театру, визначним артистом та при тім великим драматургом, якому рівного не має наша література», Іван Франко
Розгорнути