chrome firefox opera safari iexplorer

Помер літературознавець і письменник Михайло Слабошпицький

30 травня 2021 о 20:06

На 75-му році життя помер український літературознавець, публіцист, громадський діяч і прозаїк Михайло Слабошпицький.

Про це повідомила його дружина Світлана Короненко у Facebook.

Вона розповіла, що Слабошпицького не стало вночі з 29 на 30 травня. Що стало причиною смерті письменника, його дружина не уточнила.

Слабошпицький був членом Національної спілки письменників України. У різні періоди кар'єри працював редактором відділу критики газети «Літературна Україна», а також головним редактором газети «Вісті з України» та журналу «Вавилон-XX».

З 1995 року став очільником видавництва «Ярославів Вал» та виконавчим директором Ліги українських меценатів. Крім того, Слабошпицький був співголовою координаційної ради Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.

Серед його робіт є понад два десятки книжок для дітей та юнацтва, проза, публіцистика й літературна критика.

У 2005 році Слабошпицький став лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка за роман-біографію «Поет із пекла (Тодось Осьмачка)».

Джерело: Громадське
Розділи: Культурна

18 вересня

Інші дати
Народилася Алла Горська
(1929, м. Ялта - 1970) - українська художниця та громадський діяч. Автор картин "Автопортрет з сином", "Портрет батька", "Абетка", "Біля річки", "Портрет В. Симоненка".
Ми топчемо і ворогів, і друзів, О бідні йорики, всі на один копил. На цвинтарі розстріляних ілюзій Уже немає місця для могил... (В. Симоненко)
Розгорнути