chrome firefox opera safari iexplorer

Помер український письменник Володимир Яворівський

17 квітня 2021 о 12:13

У віці 78 років помер Володимир Яворівський ㅡ український письменник, громадський діяч та народний депутат шести скликань.

Про це повідомили ексдепутат Львівської міської ради Ігор Телішевський та український письменник Василь Шкляр.

«Донька Леся близько півночі так і написала мені два слова: «Тато пішов». Іншого слова вона не змогла вимовити. Не можу і я», ㅡ пише Шкляр у Facebook.

Володимир Яворівський був народним депутатом України I, II, IV-VІІ скликань. Яворівський був одним із засновників «Народного руху України», а пізніше став головою його Київської координаційної ради.

Пізніше він був членом та головою «Демократичної партії України» та членом фракції «Блок Юлії Тимошенко».

З жовтня 2001 року по листопад 2011-го Яворівський обіймав посаду голови Національної спілки письменників України. Він також є лауреатом Державної премії України імені Тараса Шевченка за повість «Вічні Кортеліси» (1984 рік).

Окрім того, Яворівський отримав Орден «За заслуги» III ступеня та відзнаку президента України — ювілейну медаль «25 років незалежності України».

Джерело: Громадське
Розділи: Суспільство

4 березня

Інші дати
День пам’яті князя Ярослава Мудрого
Ярослав Мудрий (бл. 983 – 1054) – великий князь Київський, видатний державний діяч і полководець Київської Русі. За князювання Ярослава мудрого значно розширилися і зміцнилися міжнародні зв"язки Київської Русі. Фактично об"єднав всі руські землі під своєю владою. Як високоосвічена людина дбав про освіту і культуру свого народу, заснував при Софійському соборі школу і бібліотеку. За його ініціативою почалася в Києві праця над перекладами грецьких та інших книг на церковно-слов"янську мову, переписувано багато книг. Київська Русь Ярослава Мудрого - велика і могутня держава Європи.
Розгорнути
Народився Михайло Вербицький
(1815, с. Явірник-Руський, Польща – 1870), український композитор, громадський діяч, автор музики до Гімну України.
Розгорнути
Народився Володимир Івасюк
(1949, м.Кіцмань Чернівецька область – 1979) - український композитор і поет. Один з основоположників української естрадної музики.
«Червону руту Не шукай вечорами, - Ти у мене єдина, Тільки ти, повір. Бо твоя врода – То є чистая вода, То є бистрая вода З синіх гір.» (Володимир Івасюк)
Розгорнути