chrome firefox opera safari iexplorer

Помер український письменник Володимир Яворівський

17 квітня 2021 о 12:13

У віці 78 років помер Володимир Яворівський ㅡ український письменник, громадський діяч та народний депутат шести скликань.

Про це повідомили ексдепутат Львівської міської ради Ігор Телішевський та український письменник Василь Шкляр.

«Донька Леся близько півночі так і написала мені два слова: «Тато пішов». Іншого слова вона не змогла вимовити. Не можу і я», ㅡ пише Шкляр у Facebook.

Володимир Яворівський був народним депутатом України I, II, IV-VІІ скликань. Яворівський був одним із засновників «Народного руху України», а пізніше став головою його Київської координаційної ради.

Пізніше він був членом та головою «Демократичної партії України» та членом фракції «Блок Юлії Тимошенко».

З жовтня 2001 року по листопад 2011-го Яворівський обіймав посаду голови Національної спілки письменників України. Він також є лауреатом Державної премії України імені Тараса Шевченка за повість «Вічні Кортеліси» (1984 рік).

Окрім того, Яворівський отримав Орден «За заслуги» III ступеня та відзнаку президента України — ювілейну медаль «25 років незалежності України».

Джерело: Громадське
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути