chrome firefox opera safari iexplorer

“Рідна країна” – рідному Каневу

20 травня 2021 о 11:01

Цими днями в Каневі проходять заходи до 160-річчя перепоховання Тараса Шевченка тут на Чернечій горі. Долучився і фонд “Рідна країна”.

“Напередодні 160-річчя повернення (перепоховання) Тараса Шевченка в Україні команда “Рідної країни” нагородила світоглядними та спортивними подарунками переможців літературного та художнього конкурсу “Роду криниця віща” в Шевченківському національному заповіднику. А також презентувала свої просвітницькі проекти та в контексті Тижня безпеки руху – проект «Рідна країна – безпечна країна» в Канівській санаторній школі і підтримала спортивним та туристичним інвентарем колектив оздоровчого, спортивного й козацького табору «Сонце над Дніпром”. Підтримуємо своїх!”, – розповів очільник фонду Микола Томенко у своєму фейсбуку.

Він також подякував компаніям СПОРТМАСТЕР та PEAK за підтримку  просвітницьких, патріотичних та спортивних проектів.

Як повідомили в Шевченківському національному заповіднику “Тарасова гора”, літературно-мистецький конкурс “Роду криниця віща” відбувається вже четвертий рік поспіль, а у травні підбивають підсумки та відбувається нагородження переможців. Конкурс проводився у двох секціях: “Літературна творчість” та “Рід і родина – очима юних художників”. Участь у ньому взяли учні Черкаської та Чернігівської областей, переможцями стали 34 учасники конкурсу. Переможці отримали грамоти, пам’ятні подарунки. Кращі твори переможців надруковані в часописі Черкаської НСПУ “Холодний Яр” та видані окремою збіркою.

Розділи: Освічена

15 червня

Інші дати
Йосип Вітошинський
1838 – український хоровий диригент. У 1870 р. створив у с. Денисові перші в Західній Україні сільську читальню «Просвіти» і селянський хор.
Розгорнути
Народився Іван Миколайчук
(1941, с.Чортория, Чернівецька область - 1987) – українського актора, режисера, сценариста. Зіграв 34 ролі в кіно, написав 9 сценаріїв, та 2 режисерські роботи. Його називали обличчям і душею українського поетичного кіно, аристократом духу, блискучим самородком.
 
«Я не знаю більш національного народного генія, ніж Миколайчук…До нього це був Довженко» (Сергій Параджанов).
Розгорнути