chrome firefox opera safari iexplorer

11 липня — день рибалки: історія 100-річного фото

11 липня 2021 о 16:22

У другу неділю липня в Україні традиційно вшановують рибалок – тих, чия праця пов’язана з відтворенням, розведенням, промислом, переробкою риби, охороною водних живих ресурсів, усіх фахівців, які сприяють насиченню українського продовольчого ринку унікальною продукцією. 

У зібранні Національного музею історії України зберігається низка фотографій, які ілюструють складну працю рибалок, їхній високий професіоналізм. 

фото nmiu.org

На світлині Данила Демуцького, зробленій 1927 року в селі Старосіллі (нині воно затоплене Київським водосховищем) зображено витягування невода. Троє рибалок одягнуті у спеціальний одяг: чоботи з високими халявами та шуствали (шкіряні фартухи та нарукавники). Кожен чоловік підперезаний ремінним поясом із габуркою (кілок або дерев’яний великий ґудзик), за який зачеплені довгі мотузки невода. 

Ця фотографія була частиною експозиції Музею народознавства, що діяв при Кабінеті антропології та етнології імені Ф. Вовка.

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути