chrome firefox opera safari iexplorer

6 липня – день пам’яті Богдана-Ігоря Антонича

06 липня 2020 о 08:43

6 липня минає 74-а річниця з дня смерті Богдана–Ігоря Антонича, українського поета, що попри смерть у дуже молодому віці (28 років), справив непересічний вплив на сучасну українську поезію першої половини XX століття.

Про це розповів кореспонденту ЗІКу науковий працівник музею-садиби родини Антоничів у с.Бортятин, що на Львівщині, Анатолій Лисенко.

У цей день відбудеться низка заходів у с.Бортятин (Мостиський район Львівської області).

Уранці відбудеться заупокійна Служба Божа у церкві, що неподалік музею-садиби поета. Потім учасники гуртка «Друзі Антонича» – учні місцевої школи та із довколишніх сіл – поїдуть до Львова, до могили Богдана–Ігоря Антонича на Янівському цвинтарі, покладуть квіти. Відбудуться поетичні читання віршів поета.

Як розповів Анатолій Лисенко, музей-садибу відвідують екскурсійні групи з Мостиського і Городоцького районів, зі Львова, з Польщі, зі Східної України. Зараз у музеї-садибі готуються до міжнародної конференції, для участі у якій прибудуть історики зі Львова, Польщі.

Нагадаємо, що музей-садиба імені Богдана–Ігоря Антонича була урочисто відкрита у с.Бортятин Мостиського району, що на Львівщині, у рамках відзначення 100-річчя від дня народження українського поета. Нині це – Бортятинська філія Львівського музею історії релігії, а також центр культурного життя усієї Мостищини.

Музей-садиба родини Антоничів розташований на території колишньої греко-католицької плебанії, де й мешкала сім’я Антоничів. У Бортятині проживали і поховані батьки поета. Тут пройшли дитячі та юнацькі роки Богдана–Ігоря Антонича.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути