chrome firefox opera safari iexplorer

Зануритись у минуле — відкриття виставки «Жива історія. Вбрання та побут Давньої Русі» у Києві

29 січня 2016 о 18:33

Виставка «Жива історія. Вбрання та побут Давньої Русі» відкривається у Національному музеї історії України.

Презентація проекту відбудеться ввечері у п'ятницю, інформує прес-служба Мінкульту.

«На виставці експонуватиметься одяг, взуття, обладунки, зброя, прикраси і предмети давньоруського побуту, а також унікальні експонати з фондів Національного музею історії України. Понад 15 комплектів жіночого та чоловічого вбрання ілюструють, як виглядали та у що вбиралися представники різних соціальних прошарків міст Русі та Скандинавії X-XI cтоліть», — йдеться у повідомленні.

Поєднавши оригінальні археологічні експонати та натурні реконструкції, виставка через повсякдення воїнів та міщан відтворить життя давньоруських міст X-XI ст.ст. Секрети створення експонатів, деталі з повсякдення розкриють відеосюжети та більш ніж 20 художніх фотопортретів роботи Сергія Мольченка.

Під час відкриття виставки лунатиме середньовічна музика у виконанні Юрія Міщенка (клуб історичної реконструкції «Вевериця»). Також продемонструють процес створення тканин за технологіями, які використовували майстри X-XI століть на ткацькому станку.

Виставка є спільним проектом Національного музею історії України, Археологічного музею Інституту археології НАНУ та клубу реконструкції давньослов'янського військового побуту «Яр-Тур».

Початок презентації — о 18.00. Виставка триватиме до 10 квітня 2016 року.

Джерело: Укрінформ
Розділи: Культурні акції

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути