chrome firefox opera safari iexplorer

Мис Аджияск — природне диво України

08 липня 2021 о 15:00

Південь України неабияк багатий на природні дива, адже має особливо багату геологічну історію. Мальовничі локації, море, специфічний клімат і геологія — все це про Південну Україну, зокрема і про Миколаївщину. 

Саме на її чорноморському узбережжі знаходиться мис Аджияск — одне із геологічних див регіону, про який знають ще далеко не всі. 

Мис Аджияск розташований поблизу села Рибаківка Миколаївської області. Цей мис досить високий — до 72 метрів висотою. На його пласкій вершині розташовані залишки неораного степу та поля. З нього в гарну погоду можна розгледіти острів Березань, а на горизонті видніється вишка посту регулювання руху суден на мисі Очакова за 15 кілометрів від цього місця.

Вид із мису Аджияск на о.Березань. Фото ochakiv.info

З точки зору геоморфології мис є типовою абразійною формою (утвореною вимиванням порід безпосередньо морем). В основі структури лежать вапнякові гірські породи, зокрема на вершині мису — мергелеві вапняки. 

фото Юлії Сергеєєвої

Для мандрівників, які заходять прогулятися берегом мису особливе прохання бути обережними, адже тут небезпечно через можливі обвали, оскільки море продовжує виконувати свою геологічну роботу.

Природничо-географічне товариство

Розділи: Туристична

17 вересня

Інші дати
17 вересня відзначають:
  • День працівників цивільного захисту України (День рятівника).
Розгорнути
Михайло Павлик
1853 – український письменник, публіцист, громадський діяч. Дійсний член НТШ, разом із І.Франком у 1890 р. створили Русько-українську радикальну партію.
Розгорнути
Народився Михайло Коцюбинський
(1864–1913) – український письменник, громадський діяч, голова Просвіти в Чернігові, один з організаторів Братства Тарасівців. Автор повістей Тіні забутих предків»., «Fata Morgana», «Коні не винні», «Дорогою ціною».
«Боюсь, хвилююсь, але пишу…» (М.Коцюбинський про роботу над «Тінями забутих предків») «Коцюбинський - людина культурна, до найменших подробиць, європеєць з голови до п'ят … був справжнім аристократом Духа без жодного силування з свого боку…». (тогочасний критик С.Єфремов»)
Розгорнути
Народився Микола Глущенко
(1901 – 1977), український художник. Народний художник України, лауреат державної премії України ім.Т.Шевченка.
Розгорнути