chrome firefox opera safari iexplorer

Мис Аджияск — природне диво України

08 липня 2021 о 15:00

Південь України неабияк багатий на природні дива, адже має особливо багату геологічну історію. Мальовничі локації, море, специфічний клімат і геологія — все це про Південну Україну, зокрема і про Миколаївщину. 

Саме на її чорноморському узбережжі знаходиться мис Аджияск — одне із геологічних див регіону, про який знають ще далеко не всі. 

Мис Аджияск розташований поблизу села Рибаківка Миколаївської області. Цей мис досить високий — до 72 метрів висотою. На його пласкій вершині розташовані залишки неораного степу та поля. З нього в гарну погоду можна розгледіти острів Березань, а на горизонті видніється вишка посту регулювання руху суден на мисі Очакова за 15 кілометрів від цього місця.

Вид із мису Аджияск на о.Березань. Фото ochakiv.info

З точки зору геоморфології мис є типовою абразійною формою (утвореною вимиванням порід безпосередньо морем). В основі структури лежать вапнякові гірські породи, зокрема на вершині мису — мергелеві вапняки. 

фото Юлії Сергеєєвої

Для мандрівників, які заходять прогулятися берегом мису особливе прохання бути обережними, адже тут небезпечно через можливі обвали, оскільки море продовжує виконувати свою геологічну роботу.

Природничо-географічне товариство

Розділи: Туристична

9 серпня

Інші дати
Міжнародний день корінних народів світу
Свято Міжнародний день корінних народів світу відзначається в першій декаді серпня. Виникло за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН в 1994 році. Присвячене питанням збереження корінних народів на планеті, захисту їх прав, богатству культури і надбанню.
Розгорнути
Варвара Ханенко
1852–колекціонерка, меценатка, громадська діячка. Дочка цукрозаводчика, мецената М. Терещенка. Разом із чоловіком Б. Ханенком заснувала приватний;музей, на основі якого в 1921 р. в Києві було створено Музей мистецтв;(нині Національний музей мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків).
Розгорнути
Народилася Віра Холодна
(1893, м.Полтава – 1919) – українська актриса, «королева» німого кіно. Уславилася в фільмах «Пісня торжествуючої любові», «Міражі», «Життя за життя», «Забудь про камін…» та багатьох інших.
«Ваши пальцы пахнут ладаном, А в ресницах спит печаль. Ничего теперь не надо нам, Никого теперь не жаль. И когда Весенней Вестницей Вы пойдете в синий край, Сам Господь по белой лестнице Поведет Вас в светлый рай...» (Олександр Вертинський, посвята Вірі Холодній)
Розгорнути