chrome firefox opera safari iexplorer

3 серпня — Всесвітній день кавуна

03 серпня 2021 о 15:51

Він — не ягода і має свій пам'ятник в Україні! Ось кілька цікавих фактів про кавун, Всесвітній день якого відзначають 3 серпня:

Нині існує понад 1200 сортів кавунів, які вирощують в 96 країнах світу. В основному це країни з теплим кліматом. Лідер з урожаїв — Китай. Там вирощують 63 млн т, а наступне місце за Туреччиною — 3,8 млн т.

Батьківщиною кавуна є Південна Африка. У Древньому Єгипті в ХХ столітті до н. е. кавуни клали в усипальниці фараонів як джерело їжі в їхньому загробному існуванні.

А римляни їли кавуни свіжими, як ми з вами, або засоленими, і варили з них солодощі.

В Україні і Європі кавуни вперше з'явилися в 11-12 століттях (за іншими даними — в 13-14 століттях), а в Америку вони потрапили у 16-му столітті із європейськими колоністами.

Херсонська область в Україні славиться своїми солодкими кавунами і з 2002 року в місті Гола Пристань щорічно проводиться фестиваль «Український кавун – солодке диво».

Пам'ятник кавуну (на фото) зустрічає гостей Херсонщини на трасі, що веде з Дніпропетровської області (від Кривого Рогу і Нікополя) на південь, вздовж широкого Дніпра, на повороті з траси на захід, біля села Осокорівка Нововоронцовського району. Сталеву скульптуру встановлено за радянських часів, але місцева сільрада доглядає за пам'ятником — він яскраво пофарбований і його видно здалеку. 

Кавун з точки зору ботаніки – зовсім не ягода. Плід кавуна – це багатосім’яна соковита гарбузина й відрізняється від ягоди великою кількістю насіння та структурою стінок плоду.

Кавун є хорошим джерелом лікопіну — потужного антиоксиданту. Лікопін також міститься у томатах, але у кавунах його більше. Він допомагає зміцненню імунітету та сприяє підтримці нервової системи й формуванню червоних кров’яних тілець.

У кавуні багато вітаміну С та інших вітамінів і мінералів: B5, А, калій, мідь тощо. Крім того, він є відмінним джерелом амінокислоти цитрулін, яка міститься в білій м'якоті під шкіркою. Ця амінокислота перетворюється в тілі на аргінін, який допомагає знизити кров'яний тиск, розширюючи і розслабляючи кровоносні судини. Аргінін також важливий для легенів, нирок, печінки, імунної і репродуктивної системи. Також сприяє загоєнню ран.

За матеріалами з відкритих джерел

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути