chrome firefox opera safari iexplorer

У Богуславі постав оновлений музей «доброго янгола Кобзаря» Сошенка

16 серпня 2021 о 12:55

У Богуславі неподалік Києва оновили музей-садибу художника і доброго приятеля Тараса Шевченка Івана Сошенка. Зокрема, провели ремонт та оновили експозицію.

«Інформую про ще одну добру українську справу від команди „Рідної країни“ та громади Богуслава. Як відомо, напередодні 145-річчя з дня пам‘яті Івана Сошенка наша команда відвідала Богуслав та домовилася з очільником Богуславської ОТГ Віталієм Хоменком та музейниками про проведення ремонту та оновлення експозиції музею-садиби відомого художника і доброго приятеля Тараса Шевченка — Івана Сошенка. Наш внесок будівельними матеріалами, підтримка керівництва ОТГ та активна праця музейників дала відповідний результат — маємо оновлений музей Івана Сошенка, як його ще називали, доброго ангела Кобзаря. Приємно, що керівництво Богуславської громади активно працює над збереженням історико-культурної спадщини краю та пропагуванням свого туристичного потенціалу. І найголовніше, ми продовжуємо показувати приклад як треба любити Україну не лише за бюджетні кошти!», — поділився інформацією засновник фонду «Рідна країна» Микола Томенко.

Нагадаємо, український маляр і педагог Іван Максимович Сошенко народився в Богуславі 2 (14) червня 1807 року. Саме він став головною дійовою особою в отриманні волі Тарасом Шевченком і пропагуванні його творів. Понад 50 робіт Івана Сошенка зберігається у Національному художньому музеї. Є його роботи у Київському музеї
Т.Г. Шевченка та Корсунь-Шевченківському історико-культурному заповіднику.

Розділи: Культурна

29 листопада

Інші дати
Народився Григорій Квітка-Основ’яненко
(1778, с.Основа, нині – м. Харків – 1843) – український прозаїк, драматург, журналіст, літературний критик і культурно-громадський діяч. Основоположник художньої прози і жанру соціально-побутової комедії в класичній українській літературі. Найвидатніші твори – «Конотопська відьма», «Маруся», «Сватання на Гончарівці», «Шельменко-Денщик».
«Як говоримо, так і писати треба» (Григорій Квітка-Основ’яненко)
Розгорнути
Народився Григорій Косинка
(1899, с.Щербанівка, Київська область - 1934) — український письменник. Автор творів «На золотих богів», «Заквітчаний сон», «В житах», «Політика», «Фавст», Серце» та ін.
Розгорнути