chrome firefox opera safari iexplorer

До 200-річчя Кобзаря буде оцифрована половина його архівних документів — Стус

20 червня 2013 о 16:03

Національний музей Тараса Шевченка має намір до святкування 200-ї річниці з дня народження Кобзаря у 2014 році перевести у цифровий формат половину із наявних у сховищах архівних документів про його життя та творчість.

Про це сказав, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу, директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус на прес-конференції з приводу презентації проекту «Віртуальний архів Тараса Шевченка», яка відбулася у четвер.

«За оптимістичним сценарієм, я сподіваюся, що до 9 березня наступного року ми переведемо у цифровий формат приблизно половину з усіх архівних документів про життя і творчість Шевченка. Це дуже колосальний обсяг роботи. За песимістичним сценарієм, все одно весь Шевченко (його твори. — Ред.) і найвідоміші люди довкола нього — вони будуть. І це я можу однозначно сказати», — запевнив Стус.

За його словами, початок переведення архівних документів музею у цифровий формат став можливим завдяки підтримці Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України», що реалізував проект «Віртуальний архів Тараса Шевченка». «Держава на це коштів не виділяє», — зауважив директор.

Він також повідомив, що на сьогоднішній день вдалося оцифрувати приблизно 1% унікальних архівних документів музею.

«Я сподіваюся, що після цього першого кроку будуть наступні кроки. У нас з'являються нові партнери та укладаються нові угоди, ведуться переговори щодо реалізації сучасних технологій віртуального музею. І до нас в гості можна буде завітати по суті з будь-якого куточка земної кулі», — відзначив Стус.

8 листопада

Інші дати
Народився Дмитро Байда-Суховій
(1882, с. Нагірне, Полтавська область – 1974) – український актор, режисер, бандурист, збирач і пропагандист українських народних пісень, один із засновників українського кіно. На початку 1910-х років одним з перших в Україні почав фільмувати театральні постановки, створивши популярні на той час фільми "Кума Хвеська" (1910), "Жидівка-вихрестка" (1911), "Змія підколодна" (1911), "Сватання на вечорницях" (1911), "Три кохання в мішках" (1911), "Навкруги зрада" (1912), "Шельменко-денщик", "Запорізький скарб" (1912), "Спіть, орли бойові" (1914). Німі картини озвучувалися прямо під час показу глядачам – музикою, шумами й акторами, які за екраном дублювали самі себе. Крім того, Дмитро Байда-Суховій акомпанував своїм стрічкам грою на бандурі.
Розгорнути
Народився Африкан Криштофович
(1885, с. Криштоповка, Харківська область – 1953) – вчений геолог, палеоботанік, засновник радянської палеоботанічної школи.
Розгорнути
Народився Олесь Досвітній
(Олександр Скрипаль-Міщенко) (1891, м. Вовчанськ, Харківська область - 1934) - українського письменника. Один з організаторів Ялтинської і Одеської кінофабрик. Автор оповідань та повістей: «Алай», «Гюлле», «Нотатки мандрівника», «На плавнях», «Піймав», «Постаті», «Сірко», «На той бік», «Новели»; романів «Американці», «Хто», «Нас було троє», «Кварцит».
Розгорнути