chrome firefox opera safari iexplorer

Завтра перший музей Тараса Шевченка святкуватиме своє 85-річчя

09 листопада 2013 о 11:13

10 листопада 2013 року Київський літературно-меморіальний будинок-музей Тараса Шевченка запрошує на урочистості з нагоди 85-річного ювілею.

Про це повідомляє museumshevchenko.org.ua.

Літературно-меморіальний будинок-музей Тараса Шевченка – перший музей Кобзаря у світі – було відкрито 10 листопада 1928 року в будинку міщанина Івана Житницького, де впродовж 1846 року мешкав поет.

Тут зберігаються особисті речі Шевченка, рідкісні видання, твори мистецтва і речі побуту ХІХ століття, завдяки яким можна по-справжньому відчути атмосферу шевченкового Києва.

З нагоди ювілею у будинку-музеї відкрилась виставка «Діла добрих оновляться», на якій представлено подарунки музею, які надійшли з Києва, різних куточків України і зарубіжжя.

Свято розпочнеться 10 листопада о 13:00. Зворушливо звучатимуть вірші Т. Шевченка у виконанні юних талантів, а мелодія старовинної фісгармонії допоможе відчути романтику ХІХ століття, шевченкових часів.

Вхід вільний.

Довідково

Літературно-меморіальний музей, присвячений Тарасу Шевченку, висвітлює київський період його життя. Розміщений у будинку чиновника Івана Житницького, спорудженому 1835 р. на колишньому Козиному болоті (тепер пров. Шевченка, 8-а, поруч із Майданом Незалежності). Тут квартирував поет з весни 1846 до свого арешту — 5 квітня 1847 року.

Літературно-меморіальний будинок-музей Тараса Шевченка, перший музей Кобзаря, створений 1928 року, з 1966 року — філія Державного музею Т. Г. Шевченка (нині — Національний музей Тараса Шевченка).

Після реставрації 1992—1995 рр. створено нову експозицію «Тарас Шевченко в Києві», що існує з невеликими змінами й досьогодні. Сучасна експозиція в повному обсязі розкриває тему перебування Т. Шевченка в Києві під час трьох його приїздів на батьківщину, насамперед проживання його в будинку 1846 року.

Фондова колекція музею складається з унікальних цінностей: меморіальних речей Т. Шевченка, його офортів, автографів, фотографій, першодруків творів поета. Представлені акварелі М.Сажина, унікальні гравюри краєвидів Києва, світлини 19 століття, роботи видатних художників на шевченківську тематику, твори декоративно-прикладного мистецтва.

За спогадами сучасників відтворена кімната, в якій жив Тарас Шевченко. Особливу увагу в ній привертає робочий стіл поета, на якому представлені унікальні експонати: ручка, перо, чорнильниця, кавник, баклажка Т.Шевченка, люлька, подарована поету М. Костомаровим.

Адреса: пров. Тараса Шевченка, 8а.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути