chrome firefox opera safari iexplorer

«Сині вікна» — диво природи

08 вересня 2021 о 17:11

Карстові водойми «Сині вікна» — особливе диво природи Вороняцького горбогір’я на Львівщині, розташовані на території Національного природного парку «Північне Поділля».

Назва «Сині вікна» походить через яскраво-бірюзовий відтінок води. Є ще інша назва «Синє око» і «Хованець». Так називали водойми місцеві жителі польської національності.

Уже 1806—1887 рр. на топографічних картах та польських військових картах 1924—1939 рр. карстові водойма були чітко позначені. Про чарівність карстових водойм засвідчують і короткі описи в окремих польських книгах, публікаціях, періодичних виданнях кінця ХІХ ст. — початку ХХ ст. та на одному польському історичному сайті. 

Із давніх-давен карстові водоймища «Сині вікна» оповиті дуже цікавими легендами. Яскраво-бірюзовий колір води карстових водойм утворюється, найвірогідніше, за рахунок розчинення вапнякових гірських порід. Цікаво, що колір води змінюється залежно від пори року.

Глибина двох унікальних водойм дорівнює приблизно 3,5-3,8 метра. Вода прохолодна і прозора.Окрасою синіх водойм є могутні багатолітні буки північно-західного краю Подільської височини. 

Милуватись природою цієї місцевості можна у будь-яку пору року, адже навіть зимою карстові водойма «Сині вікна» не замерзають.

9 серпня

Інші дати
Міжнародний день корінних народів світу
Свято Міжнародний день корінних народів світу відзначається в першій декаді серпня. Виникло за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН в 1994 році. Присвячене питанням збереження корінних народів на планеті, захисту їх прав, богатству культури і надбанню.
Розгорнути
Варвара Ханенко
1852–колекціонерка, меценатка, громадська діячка. Дочка цукрозаводчика, мецената М. Терещенка. Разом із чоловіком Б. Ханенком заснувала приватний;музей, на основі якого в 1921 р. в Києві було створено Музей мистецтв;(нині Національний музей мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків).
Розгорнути
Народилася Віра Холодна
(1893, м.Полтава – 1919) – українська актриса, «королева» німого кіно. Уславилася в фільмах «Пісня торжествуючої любові», «Міражі», «Життя за життя», «Забудь про камін…» та багатьох інших.
«Ваши пальцы пахнут ладаном, А в ресницах спит печаль. Ничего теперь не надо нам, Никого теперь не жаль. И когда Весенней Вестницей Вы пойдете в синий край, Сам Господь по белой лестнице Поведет Вас в светлый рай...» (Олександр Вертинський, посвята Вірі Холодній)
Розгорнути