chrome firefox opera safari iexplorer

«Україна — країна найсильніших людей»: спортивним святом на Черкащині відзначили 150-річчя Піддубного (фото)

18 вересня 2021 о 15:57

Сьогодні в Черкасах відбувся спортивний фестиваль „Україна – країна найсильніших людей”. Захід приурочили до 150-річчя від дня народження легендарного українського борця Івана Піддубного, який шість разів був чемпіоном світу з боротьби і 25 років поспіль залишався непереможним борцем у світі. „Чемпіон чемпіонів” народився на Черкащині і досі ім'я Івана Піддубного фактично є синонімом до слів «богатир», «честь» і «сила духу».

Організатори фестивалю — Фонд Миколи Томенко „Рідна країна”, дитячо-оздоровчий центр „Дахнівська Січ” за підтримки Національного олімпійського комітету України та за сприяння мережі «Спортмайстер». Фонд „Рідна країна” вже проводив схожий фестиваль у 2011-ому, в рік 140-річчя Піддубного, у Києві. Цьогоріч на Черкащину запросили знаменитих спортсменів із різних видів спорту, які провели для охочих майстер-класи та змагання.

«Наш фестиваль — не просто данина пам'яті великому українцю, а пропаганда активного і здорового способу життя, — розповідає засновник Фонду „Рідна країна“, віце-президент НОК України Микола Томенко. — Піддубний не вживав алкоголю, не курив. Усе життя був активний і до старості тренувався, а в 50 років його фізіологічні показники відповідали 25-річному чоловіку».

Елегантно жонглюючи гирями, свою силу і вміння показують гирьовики під орудою тренера Віталія Андріяша. Наче заввиграшки спортсмени підкидають гирі вагою 12 і 16 кілограмів, демонструють вправу «ривок», навчаючи гостей фестивалю правильному у нетравматичному її виконанню.

«Україна у світі з гирьового спорту посідає друге місце з-поміж 40 країн, — зауважує Віталій Андріяш. — 21-25 жовтня їдемо на Чемпіонат світу в Будапешт, де змагатимуться майже 40 країн, а ми маємо намір узяти не менше 3-ого місця. А от найближчими суперниками є Росія і Казахстан».

Майстер-клас з греко-римської боротьби — виду спорту, в якому колись Іван Піддубний досяг величини «чемпіона чемпіонів», демонструє всім охочим неодноразовий призер чемпіонатів України і міжнародних змагань Олександр Примаченко.

«Греко-римська боротьба виховує координацію, фізичну силу і міць духу, а найперше — характер. Вважаю, якщо дитина обирає для себе цей вид спорту, вона обов'язково виросте хорошою людиною і добрим спортсменом, — розповідає Олександр Примаченко. — На міжнародних змаганнях українські борці займають хороші призові місця. Згадайте, єдине „золото“ Олімпіади-2020 Україні приніс саме представник греко-римської боротьби Жан Беленюк».

На галявині  облаштували імпровізовану трасу для біатлону, встановили мішені. Тут працює учасник чотирьох Олімпіад, призер багатьох етапів Кубку світу та Чемпіонатів Європи В'ячеслав Деркач:

«Найголовніше для біатлоніста — 100% стресостійкість. Бо 80% можуть швидко бігти і влучно стріляти. А якщо ви прийдете на вогневий рубіж, а пульс зашкалюватиме, то тример заважатиме сконцентруватися для влучності. А увас 19 секунд для пострілів і лежачи, і стоячи. Плюс ще потрібно зважати на погодні умови, силу і напрямок вітру, сніг. Біатлон — це не шахи, тут теж думати потрібно!».

За словами віце-президент Федерації біатлону України Мирослава Грабовецького, нині спортсмени тренуються на базах в Чернігові, Сумах, Харкові. На жаль, для підготовки в міжнародних змаганнях українські біатлоністи мусять виїжджати за кордон, аби гідно конкурувати з передовими спортсменами.  «Сьогодні в державі немає великих баз. Але в Буковелі будуємо біатлонний стадіон, який буде кращим в Європі. Зимовий Чемпіонат Європи ми вже там провели, хотілося б за два роки його завершити остаточно», — зауважує Мирослав Грабовецький.

Дати розуміння, що перетягування канату — це не розвага з хаотичними ривками, а спокійний, синхронний вид спорту на фестиваль приїхав Артем Цибровський. Очолювана ним команда «Атланти» вже 5 разів ставала чемпіоном України. Артем Цибровський ще й тренує національну збірну. Загалом спортсмени змагаються достойно в перетягуванні канату з представниками інших країн, де цей вид спорту культивується століттями, наприклад, в Ірландії. 

«Перетягування канату — зразок командної роботи, де кожен доповнює один одного. 8 спортсменів працюють як єдиний механізм, — розповідає Артем Цибровський. — Важливий хват руками, працюють передпліччя, команда фіксується ногами. І жодних ривків! Важливим у цьому виді спорту є зріст учасника, бо фактично перетягування канату — це біомеханіка і правильне застосування свого тіла».

У фіналі фестивалю „Україна – країна найсильніших людей” нагородили всіх відвідувачів — переможці майстер-класу отримали спеціалі призи, а учасники — подарунки від Фонду «Рідна країна».

фото Сергія Черкасова

25 лютого

Інші дати
Народилася Леся Українка (Лариса Петрівна Косач-Квітка)
1871 – українська письменниця, перекладачка, культурний діяч. Автор численних віршів, поем, драматичних творів («Камінний господар», «Лісова пісня», «Бояриня» та ін.).
Хотіла б я піснею стати У сюю хвилину ясну, Щоб вільно по світі літати, Щоб вітер розносив луну. Щоб геть аж під яснії зорі Полинути співом дзвінким, Упасти на хвилі прозорі, Буяти над морем хибким. (Леся Українка)
Розгорнути
Народився Лесь Курбас
(1887, м. Самбір Львівська область - 1937) - український режисер, актор, теоретик театру, драматург, публіцист, перекладач. Засновник театру «Березіль».
Розгорнути
Народився Павло Вірський
(1905, м.Одеса – 1975) – український танцівник і хореограф. Художній керівник Ансамблю танцю УРСР (1955 – 1975), який з 1977 року носить його ім’я.
Розгорнути