chrome firefox opera safari iexplorer

Чотири локації на Хмельниччині, які варто відвідати цієї осені

19 жовтня 2021 о 15:19

У Хмельницькому туристично-інформаційному центрі назвали особливо мальовничі цієї осені місця області:

1. Костел святого Йосипа Обручника, знаходиться у с. Підлісний Мукарів, це кам'яний римо-католицький храм у стилі пізньої неоготики побудований в середині XIX століття. Костел названий на честь чоловіка діви Марії — Йосипа Обручника. Тут знаходиться старовинний орган в робочому стані, під його звуки та осінній затишок навколо відчуваєш справжню атмосферу та мурашки по шкірі...

2. У селі Сутківці знаходиться дивовижна Покровська церква-замок. Вона вважається ідеальним прикладом середньовічного українського храму. Замок був зведений в чотирнадцятому столітті винятково в оборонних цілях, оскільки набіги татар приносили чималу шкоду тим землям. Через деякий час власник маєтку Ф. Сутківських перебудував замок у храм. За своєю архітектурою церква-замок виконана в західноєвропейському готичному стилі.

3. Кам’янець-Подільський теж звичайно дуже мальовниче місце області, у вирі осінніх барв воно стає ще особливішим. Кам’янчани щиро вірять — якщо турист приїхав у Кам’янець, але не побачив Старий замок, надгробок Лаури Пшездзецької та монаха з кошиком, то він не був у Кам’янці. Обов’язково прогуляйтесь з пряним чаєм чи глінтвейном у сквері «Лебедине озеро», який знаходиться на краю каньйону річки Смотрич — це окремий вид мистецтва. 

4. Смт. Меджибіж, у якому знаходиться замок-фортеця з могутніми стінами і кутовими вежами, які значно виступають за лінію стін. Найстаріша письмова згадка про цю фортецю сягає періоду України-Русі. По замку проводять чудову екскурсію працівники музею, який там знаходиться.

*ілюстрація — Костел святого Йосипа Обручника, фото Сергія Венцеславського, wikimedia.org

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути