chrome firefox opera safari iexplorer

НБУ випустив монету на честь «чемпіона чемпіонів» Івана Піддубного

05 жовтня 2021 о 10:11

Відсьогодні, 5 жовтня, Національний банк України вводить в обіг нову пам’ятну монету до 150-річчя видатного спортсмена, шестиразового чемпіона світу з греко-римської боротьби Івана Піддубного.

Номінал монети – 2 гривні. Її тираж 35 тисяч штук.

На аверсі монети викарбували малий Державний герб України та стилізовану композицію у вигляді медалі на стрічці – на ній зобразили Земну кулю, яку обрамлюють написи “Український богатир” та “Чемпіон чемпіонів”. По обидва боки від центральної композиції – стилізовані сцени боротьби та логотип Банкнотно-монетного двору НБУ.

На реверсі монети розмістили портрет самого Івана Піддубного та роки життя – 1871—1949-ий. 

Нагадаємо, Народився Іван Піддубний 8 жовтня 1871 року в селі Красенівка на Полтавщині (нині це – Чорнобаївський район Черкаської області), в козацькій сім’ї. Є  історичним фактом, що впродовж 50 років Івана Піддубного ніхто не міг побороти у відкритому єдиноборстві. 

Розділи: Унікальне

30 листопада

Інші дати
Володимир Рибак
 (1971, м. Горлівка Донецької обл. – 2014) – український політик, депутат Горлівської міськради, закатований сепаратистами за спробу зірвати прапор самопроголошеної ДНР і замінити його українським стягом. Герой України.
 
Розгорнути
Народився Назарій Яремчук
(1951, с. Рівня, Чернівецька область – 1995) – популярний український естрадний співак (тенор). Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка за концертну діяльність 1973 – 1995 років (посмертно).
Розгорнути
Народився Ярослав Стельмах
(1949, м. Київ - 2001 - український драматург, прозаїк, перекладач. Автор п'єс "Шкільна драма", "Провінціалки", "Емма" та ін., а також кількох кіносценаріїв та книжок для дітей.
Розгорнути