chrome firefox opera safari iexplorer

НБУ випустив монету на честь «чемпіона чемпіонів» Івана Піддубного

05 жовтня 2021 о 10:11

Відсьогодні, 5 жовтня, Національний банк України вводить в обіг нову пам’ятну монету до 150-річчя видатного спортсмена, шестиразового чемпіона світу з греко-римської боротьби Івана Піддубного.

Номінал монети – 2 гривні. Її тираж 35 тисяч штук.

На аверсі монети викарбували малий Державний герб України та стилізовану композицію у вигляді медалі на стрічці – на ній зобразили Земну кулю, яку обрамлюють написи “Український богатир” та “Чемпіон чемпіонів”. По обидва боки від центральної композиції – стилізовані сцени боротьби та логотип Банкнотно-монетного двору НБУ.

На реверсі монети розмістили портрет самого Івана Піддубного та роки життя – 1871—1949-ий. 

Нагадаємо, Народився Іван Піддубний 8 жовтня 1871 року в селі Красенівка на Полтавщині (нині це – Чорнобаївський район Черкаської області), в козацькій сім’ї. Є  історичним фактом, що впродовж 50 років Івана Піддубного ніхто не міг побороти у відкритому єдиноборстві. 

Розділи: Унікальне

27 жовтня

Інші дати
Народився Леонід Павленко
(1924, с. Семенівка Полтавської обл. - 1998) - лікар-травознавець, автор книжок про лікування травами, збірок легенд, зокрема "Цілющі скарби", "Біла лілея", "Цвіт папороті" та ін.
Розгорнути
Народився Максим Березовський
(1745, м.Глухів, Сумська область - 1777) — український композитор, диригент, співак. Класик європейської музики, засновник хорового співу.
Розгорнути