chrome firefox opera safari iexplorer

НБУ випустив монету на честь «чемпіона чемпіонів» Івана Піддубного

05 жовтня 2021 о 10:11

Відсьогодні, 5 жовтня, Національний банк України вводить в обіг нову пам’ятну монету до 150-річчя видатного спортсмена, шестиразового чемпіона світу з греко-римської боротьби Івана Піддубного.

Номінал монети – 2 гривні. Її тираж 35 тисяч штук.

На аверсі монети викарбували малий Державний герб України та стилізовану композицію у вигляді медалі на стрічці – на ній зобразили Земну кулю, яку обрамлюють написи “Український богатир” та “Чемпіон чемпіонів”. По обидва боки від центральної композиції – стилізовані сцени боротьби та логотип Банкнотно-монетного двору НБУ.

На реверсі монети розмістили портрет самого Івана Піддубного та роки життя – 1871—1949-ий. 

Нагадаємо, Народився Іван Піддубний 8 жовтня 1871 року в селі Красенівка на Полтавщині (нині це – Чорнобаївський район Черкаської області), в козацькій сім’ї. Є  історичним фактом, що впродовж 50 років Івана Піддубного ніхто не міг побороти у відкритому єдиноборстві. 

Розділи: Унікальне

25 вересня

Інші дати
Народився Ігор Герета
(1938, с. Скоморохи Тернопільської обл. - 2002), український мистецтвознавець, археолог.
Розгорнути
Народився Анатолій Солов’яненко
(1932 - 1999) – всесвітньо відомий український співак, громадський діяч. Герой України (посмертно). У репертуарі А.Солов’яненка 17 оперних партій, безліч арій, романсів, народних пісень.
«Чорнії брови, карії очі, Темні як нічка, ясні як день, Карії очі - чарі дівочі! Де ви навчились зводить людей.» («Чорнії брови, карії очі» , слова: К.Дмитрашко).
Розгорнути

Новини Дивитися всі