chrome firefox opera safari iexplorer

На Черкащині відбудеться Всеукраїнське свято богатирської сили пам’яті Івана Піддубного

11 серпня 2021 о 09:00

Цьогоріч відзначають 150-ту річницю від дня народження легендарного та славетного українського богатиря Івана Максимовича Піддубного. Уже майже 30 років на батьківщині Івана Піддубного змагаються кращі борці. Цього року також відбудеться Всеукраїнське свято богатирської сили, приурочене 150-річчю І.М. Піддубного, та турнір з греко-римської боротьби на призи пам’яті Івана Піддубного. Цей захід вже традиційно прийматиме село Красенівка на Чорнобаївщині. Відбудеться це масштабне та яскраве свято під патронатом Національного олімпійського комітету.

Всеукраїнське свято богатирської сили на призи пам’яті І.М.Піддубного зустрічатиме гостей 14 серпня.

Захід триватиме весь день з 9 до 22 години.У програмі свята – безліч різноманітних подій.

На його учасників чекають показ відеофільмів про Івана Піддубного, турнір з греко-римської боротьби, богатирське шоу “Найсильніша людина свята”, змагання з гирьового спорту, показові виступи спортсменів, а ще ярмарка, екскурсії та інше.

Пропонуємо ознайомитися з офіційною програмою свята.

Тим часом, 8 серпня минуло, як у 1949 року Іван Піддубний помер від інфаркту в м. Єйськ, Краснодарський край, РРФСР.

Поховали його не на кладовищі, а в Єйському Заміському парку. Місцева влада тільки й сподобилась, що обнести поховання простою огорожею, а на скромній дощечці написати “Иван Поддубный”.
До рівня землі плин часу випрасував могилу, сніг і дощ додали свого. Буйна трава перетворила поховання на погост, де безпечно випасатись місцевим козам із коровами.

І ось одного разу в новинах Російської служби Бі-Бі-Сі повідомили, що в радянському місті Єйськ майже стерто з лиця землі могилу чемпіона чемпіонів, богатиря Івана Піддубного.
Отримавши копняка з Москви, спохопилися краснодарські можновладці, розшукали закинуту могилу, поставили над нею надгробок, на якому з’явився напис: “Тут лежить російський богатир Іван Максимович Піддубний”.

Усе було правдою в тих скупих словах, окрім одного: російський…

За інформацією Черкаського обласного відділення НОК України та Черкаського обласного краєзнавчого музею

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути