chrome firefox opera safari iexplorer

На Черкащині відбудеться Всеукраїнське свято богатирської сили пам’яті Івана Піддубного

11 серпня 2021 о 09:00

Цьогоріч відзначають 150-ту річницю від дня народження легендарного та славетного українського богатиря Івана Максимовича Піддубного. Уже майже 30 років на батьківщині Івана Піддубного змагаються кращі борці. Цього року також відбудеться Всеукраїнське свято богатирської сили, приурочене 150-річчю І.М. Піддубного, та турнір з греко-римської боротьби на призи пам’яті Івана Піддубного. Цей захід вже традиційно прийматиме село Красенівка на Чорнобаївщині. Відбудеться це масштабне та яскраве свято під патронатом Національного олімпійського комітету.

Всеукраїнське свято богатирської сили на призи пам’яті І.М.Піддубного зустрічатиме гостей 14 серпня.

Захід триватиме весь день з 9 до 22 години.У програмі свята – безліч різноманітних подій.

На його учасників чекають показ відеофільмів про Івана Піддубного, турнір з греко-римської боротьби, богатирське шоу “Найсильніша людина свята”, змагання з гирьового спорту, показові виступи спортсменів, а ще ярмарка, екскурсії та інше.

Пропонуємо ознайомитися з офіційною програмою свята.

Тим часом, 8 серпня минуло, як у 1949 року Іван Піддубний помер від інфаркту в м. Єйськ, Краснодарський край, РРФСР.

Поховали його не на кладовищі, а в Єйському Заміському парку. Місцева влада тільки й сподобилась, що обнести поховання простою огорожею, а на скромній дощечці написати “Иван Поддубный”.
До рівня землі плин часу випрасував могилу, сніг і дощ додали свого. Буйна трава перетворила поховання на погост, де безпечно випасатись місцевим козам із коровами.

І ось одного разу в новинах Російської служби Бі-Бі-Сі повідомили, що в радянському місті Єйськ майже стерто з лиця землі могилу чемпіона чемпіонів, богатиря Івана Піддубного.
Отримавши копняка з Москви, спохопилися краснодарські можновладці, розшукали закинуту могилу, поставили над нею надгробок, на якому з’явився напис: “Тут лежить російський богатир Іван Максимович Піддубний”.

Усе було правдою в тих скупих словах, окрім одного: російський…

За інформацією Черкаського обласного відділення НОК України та Черкаського обласного краєзнавчого музею

27 лютого

Інші дати
День пам’яті Івана Богуна
(бл. 1618, с.Брацлав Вінницька область – 27.02.1664) - український військовий і державний діяч, козацький полководець.
«Богун був тим героєм, якого неспокійний дух живе і досі і пекучим вогнем вривається в душу молоді. Він був найяскравішим представником типу тогочасних українців, що зі сміхом зустрічали небезпеку, не розв'язували вузли, а розрубували їх, не жебрали, а здобували, що вважали потрібним здобути…» (Олена Теліга)
Розгорнути
Народився Володимир Філатов
(1875, с.Михайлівка, Росія – 1956) - видатний медик, засновник офтальмологічної школи в Україні, запропонував власні методи лікування в офтальмології, винайшов багато оригінальних офтальмологічних інструментів.
Розгорнути
Народився Петро Нестеров
(1887, м. Нижній Новгород, Росія - 1914) - російський льотчик, член Київського товариства повітроплавання, автор так званої "петлі Нестерова". Похований у Києві на Аскольдовій могилі.
Розгорнути