chrome firefox opera safari iexplorer

На Черкащині відбудеться Всеукраїнське свято богатирської сили пам’яті Івана Піддубного

11 серпня 2021 о 09:00

Цьогоріч відзначають 150-ту річницю від дня народження легендарного та славетного українського богатиря Івана Максимовича Піддубного. Уже майже 30 років на батьківщині Івана Піддубного змагаються кращі борці. Цього року також відбудеться Всеукраїнське свято богатирської сили, приурочене 150-річчю І.М. Піддубного, та турнір з греко-римської боротьби на призи пам’яті Івана Піддубного. Цей захід вже традиційно прийматиме село Красенівка на Чорнобаївщині. Відбудеться це масштабне та яскраве свято під патронатом Національного олімпійського комітету.

Всеукраїнське свято богатирської сили на призи пам’яті І.М.Піддубного зустрічатиме гостей 14 серпня.

Захід триватиме весь день з 9 до 22 години.У програмі свята – безліч різноманітних подій.

На його учасників чекають показ відеофільмів про Івана Піддубного, турнір з греко-римської боротьби, богатирське шоу “Найсильніша людина свята”, змагання з гирьового спорту, показові виступи спортсменів, а ще ярмарка, екскурсії та інше.

Пропонуємо ознайомитися з офіційною програмою свята.

Тим часом, 8 серпня минуло, як у 1949 року Іван Піддубний помер від інфаркту в м. Єйськ, Краснодарський край, РРФСР.

Поховали його не на кладовищі, а в Єйському Заміському парку. Місцева влада тільки й сподобилась, що обнести поховання простою огорожею, а на скромній дощечці написати “Иван Поддубный”.
До рівня землі плин часу випрасував могилу, сніг і дощ додали свого. Буйна трава перетворила поховання на погост, де безпечно випасатись місцевим козам із коровами.

І ось одного разу в новинах Російської служби Бі-Бі-Сі повідомили, що в радянському місті Єйськ майже стерто з лиця землі могилу чемпіона чемпіонів, богатиря Івана Піддубного.
Отримавши копняка з Москви, спохопилися краснодарські можновладці, розшукали закинуту могилу, поставили над нею надгробок, на якому з’явився напис: “Тут лежить російський богатир Іван Максимович Піддубний”.

Усе було правдою в тих скупих словах, окрім одного: російський…

За інформацією Черкаського обласного відділення НОК України та Черкаського обласного краєзнавчого музею

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути