chrome firefox opera safari iexplorer

Дніпрова Чайка. Вільна птиця

01 листопада 2021 о 13:31

Першого листопада відзначається 160-річчя відомої української письменниці, перекладачки, громадської діячки та справжньої патріотки України Людмили Олексіївни Василевської-Березіної, яка творила під псевдонімом Дніпрова Чайка.

В умовах, коли самодержавство забороняло викладання рідної мови у школах і вищих учбових закладах, не дозволяло друкувати українські книжки, Дніпрова Чайка стала на захист української культури і мови. Серед набутків письменниці виділяються оповідання “Краплі-мандрівниці”, “Буряк”, вірші “Осінь”, “Зима”, “Весна”, “Казка про Сонце та його сина”.  За мотивами фольклору вона створила лібрето опер “Коза-дереза”, “Пан Коцький”, “Зима й Весна, або Снігова скеля”, також перекладала на українську твори світової літератури. 

Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» активно співпрацює з Херсонською обласною бібліотекою для дітей імені Чайки Дніпрової, яка названа на честь цієї видатної талановитої письменниці та перекладачки.  В рамках проекту «Українська книга дітям» команда «Рідної країни» разом з бібліотекарями  провели не одну корисну акцію, в тому числі підтримуючи та популяризуючи літературну спадщину Дніпрової Чайки.

Пам‘ятаємо нашу історію! Шануємо нашу літературу!

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2561674-dniprova-cajka-vilna-ptica.html?fbclid=IwAR1lisN7dwZ_6NMt-XFK_w6Z_azC-0hA41tHpeLuypBd435Yy7AqcwRhrYA

5 грудня

Інші дати
День працівників статистики
Відзначається День працівників статистики в Україні 5 грудня. Це професійне свято, встановлене Указом Президента від 02.12.2002 № 1120/2002.
Розгорнути
Народився Михайло Дерегус
(1904, с. Веселе, Харківська область - 1997) - український графік і живописець. Автор картин «Тарас Бульба на чолі війська», «Тарас слухає кобзаря», «Дума про козака-бандуриста», «Маруся Богуславка», «Козака несуть», «Народження пісні».
Розгорнути
Народився Григір Тютюнник
(1931, с.Шилівка Полтавська область - 1980) - українського письменника. Автор творів «Вогник далеко в степу», «Климко», «Син приїхав» та інші.
«Немає загадки таланту. Є вічна загадка любові». (Григір Тютюнник)
Розгорнути
Народився Олександр Олесь (Кандиба Олександр Іванович)
(1878, м. Білопілля, Сумська область – 1944) – український поет. Автор збірок «З журбою радість обнялись», «Поезії».
«Сміються, плачуть солов'ї Ти не дивись, що буде там, І б'ють піснями в груди: Чи забуття, чи зрада: "Цілуй, цілуй, цілуй її - Весна іде назустріч вам, Знов молодість не буде! Весна в сей час вам рада» (Олександр Олесь)
Розгорнути