chrome firefox opera safari iexplorer

Дніпрова Чайка. Вільна птиця

01 листопада 2021 о 13:31

Першого листопада відзначається 160-річчя відомої української письменниці, перекладачки, громадської діячки та справжньої патріотки України Людмили Олексіївни Василевської-Березіної, яка творила під псевдонімом Дніпрова Чайка.

В умовах, коли самодержавство забороняло викладання рідної мови у школах і вищих учбових закладах, не дозволяло друкувати українські книжки, Дніпрова Чайка стала на захист української культури і мови. Серед набутків письменниці виділяються оповідання “Краплі-мандрівниці”, “Буряк”, вірші “Осінь”, “Зима”, “Весна”, “Казка про Сонце та його сина”.  За мотивами фольклору вона створила лібрето опер “Коза-дереза”, “Пан Коцький”, “Зима й Весна, або Снігова скеля”, також перекладала на українську твори світової літератури. 

Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» активно співпрацює з Херсонською обласною бібліотекою для дітей імені Чайки Дніпрової, яка названа на честь цієї видатної талановитої письменниці та перекладачки.  В рамках проекту «Українська книга дітям» команда «Рідної країни» разом з бібліотекарями  провели не одну корисну акцію, в тому числі підтримуючи та популяризуючи літературну спадщину Дніпрової Чайки.

Пам‘ятаємо нашу історію! Шануємо нашу літературу!

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2561674-dniprova-cajka-vilna-ptica.html?fbclid=IwAR1lisN7dwZ_6NMt-XFK_w6Z_azC-0hA41tHpeLuypBd435Yy7AqcwRhrYA

9 грудня

Інші дати
Народився Борис Грінченко
(1863, с. Вільховий Яр, Сумська область - 1910) — український письменник, педагог, лексикограф, літературознавець, громадсько-культурний діяч. Автор фундаментальних етнографічних, мовознавчих, літературознавчих та педагогічних праць, історичних нарисів, перших підручників з української мови й літератури. Укладач чотиритомного тлумачного «Словаря української мови». Один із організаторів і керівників товариства «Просвіта».
Ще не вмерла Україна, Але може вмерти: Ви самі її, ледачі, Ведете до смерти! Не хваліться, що жива ще Наша воля й слава: Зрада їх давно стоптала, Продала, лукава! (Борис Грінченко)
Розгорнути
Народився Борис Тен (Микола Хомичевський)
(1987, с. Устенське Друге Рівненської обл. -1983) - український перекладач, педагог. Автор збірки сонетів "Зоряні сади", перекладів творів Есхіла, Гомера, Аристофана, Ф. Шиллера, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Л. Толстого та ін. класиків світової літератури.
Розгорнути