chrome firefox opera safari iexplorer

Дніпрова Чайка. Вільна птиця

01 листопада 2021 о 13:31

Першого листопада відзначається 160-річчя відомої української письменниці, перекладачки, громадської діячки та справжньої патріотки України Людмили Олексіївни Василевської-Березіної, яка творила під псевдонімом Дніпрова Чайка.

В умовах, коли самодержавство забороняло викладання рідної мови у школах і вищих учбових закладах, не дозволяло друкувати українські книжки, Дніпрова Чайка стала на захист української культури і мови. Серед набутків письменниці виділяються оповідання “Краплі-мандрівниці”, “Буряк”, вірші “Осінь”, “Зима”, “Весна”, “Казка про Сонце та його сина”.  За мотивами фольклору вона створила лібрето опер “Коза-дереза”, “Пан Коцький”, “Зима й Весна, або Снігова скеля”, також перекладала на українську твори світової літератури. 

Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» активно співпрацює з Херсонською обласною бібліотекою для дітей імені Чайки Дніпрової, яка названа на честь цієї видатної талановитої письменниці та перекладачки.  В рамках проекту «Українська книга дітям» команда «Рідної країни» разом з бібліотекарями  провели не одну корисну акцію, в тому числі підтримуючи та популяризуючи літературну спадщину Дніпрової Чайки.

Пам‘ятаємо нашу історію! Шануємо нашу літературу!

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2561674-dniprova-cajka-vilna-ptica.html?fbclid=IwAR1lisN7dwZ_6NMt-XFK_w6Z_azC-0hA41tHpeLuypBd435Yy7AqcwRhrYA

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути