chrome firefox opera safari iexplorer

У Донецькій області популяризують українську культуру

06 листопада 2014 о 10:23

У Донецькій області в містах і районах в рамках Тижня державної мови проводяться заходи, спрямовані на популяризацію української культури.

Як повідомили УНІАН в департаменті з питань внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації, щорічно 9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови, напередодні якого традиційно організовується Тиждень державної мови, і цього року тиждень стартував 3 листопада.

В ОДА підкреслили, що основна мета проведення даного заходу — утвердження української мови як державної, піднесення її престижу, виховання культури мовлення.

І зараз в містах і районах регіону щоденно проводяться уроки державної мови, конкурси знавців української мови, літературні години, дискусії про стан розвитку і функціонування державної мови.

Також відбуваються зустрічі з письменниками, вченими-мовознавцями, організовуються виставки в бібліотеках, проводяться науково-практичні конференції, круглі столи, культурно-мистецькі фестивалі тощо.

Довідка УНІАН. День української писемності та мови встановлено указом Глави держави в 1997 році на честь Преподобного Нестора-Літописця, з дня народження якого цьогоріч виповнюється 958 років.

Джерело: УНІАН
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути